Basha injoron Ēiljetėn, preferon motrat Koēi

Shko poshtė

Super Basha injoron Ēiljetėn, preferon motrat Koēi

Mesazh nga Nora prej Sun Jan 08, 2012 8:34 amDėshira pėr tė qenė sa mė afėr tė rinjve dhe aq mė shumė kur ata janė tė pėlqyer nga publiku, ėshtė kthyer tashmė nė modė pėr politikanėt shqiptarė.
Pėrfshirja e tyre nė aktivitetet e tė rinjve shihet si njė marketing i mirė pėr tė tėrhequr pranė vetes atė pjesė disi indiferente ndaj punėve tė ngatėrruara politike.
Kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Lulzim Basha, ka preferuar tė jetė i pranishėm nė mbrėmjen e Vitit tė Ri, ku krahas tė rinjve aktivistė nė forumet e Partisė Demokratike, kishte dhe shumė personazhe tė njohura. E konceptuar si njė mbrėmjė tėrėsisht rinore pa asnjė lloj protokolli, duket se i pari qė u argėtua pa fund ishte vetė Basha, i cili e shijoi deri nė fund atė natė nė karaoke, duke mos i rezistuar dėshirės pėr tė kėnduar sė bashku me tė tjerėt.Gjatė darkės, emrat e njohur nė muzikė tė cilėt tashmė kanė bėrė publike preferencėn e tyre pėr Partinė Demokratike, kanė qenė tė shumtė, por kurioziteti ynė ishte tė shikonim se me kė do tė preferonte tė rrinte mė sė shumti kryetari Basha. Ai gjatė gjithė kohės ka qėndruar nė shoqėrinė e motrave Koēi, ku Greta dihet qė ėshtė zgjedhur edhe nėnkryetare e Forumit Rinor tė Partisė Demokratike.
Basha gjithashtu ka takuar edhe reperin e njohur Noizy, tė cilit i ka marrė edhe kapelen, duke e vendosur vetė nė kokė. Duhet thėnė se edhe si reper, Basha mirė ngjante. Por ajo qė na bėri pėrshtypje, ishte qėndrimi nė njė cep i Ēiljetės, e cila ka qenė e para qė ėshtė aktivizuar nė PD, por qė Basha nuk shkoi asnjė moment pėr t’i dhėnė dorėn dhe po ashtu bėri edhe Ēiljeta, ndėrkohė qė pothuajse tė gjithė tė pranishmit e kishin takuar. Ēfarė mund tė ketė ndodhur, a thua nė PD nuk ka vend pėr dy kėngėtare?

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi