34 dėshirat e Genc Prelvukajt pėr 2012

Shko poshtė

Super 34 dėshirat e Genc Prelvukajt pėr 2012

Mesazh nga Nora prej Sun Jan 08, 2012 8:52 amRep-kėngėtari Genc Prelvukaj vitin 2012 e ka filluar me njė listė tė gjatė tė dėshirave, tė cilat mendon se duhet tė plotėsohen gjatė kėtij viti.

Nė kėtė listė tė gjatė gjenden shumė dėshira tė arsyeshme, tė cilat po t’i lexosh, tė mbushet mendja se patjetėr duhet bėrė.
Mes 34 dėshirave tė shkruara nga ana e Gencit, gjendet edhe njėra, ku thotė se gjatė kėtij viti do tė ketė sa mė shumė femra tė bukura pėr shqiptarėt (single) ku fut edhe veten e tij. Kėngėtari prej njė kohe tė gjatė nuk ka filluar ndonjė lidhje tė re, ndėrkohė qė punon si kėshilltar poltik i ministrit tė Kulturės nė Kosovė.
Pėr vitin 2012 kam kėto 34 dėshira:
1. Populli tė mbjellė mė shumė grurė.
2. Tė rinovohet Kombėtarja shqiptare e futbollit.
3. Rona Nishliu tė fitojė Eurovizionin.
4. Sali Berisha tė thyejė rekord edhe njė herė nė not.
5. Tė fillojė realizimi i “Skėnderbeut “ nė Hollywood.
6. Vera tė mos ketė shumė shi.
7. Shumė femra tė bukura pėr ēdo shqiptar “single“.
8. Kardiologėt tė kenė shumė mė pak punė.
9. Tė ulen ēmimet e biletave pėr nė Republikėn Domenikane.
10. Zgjedhje e njė miss-i me meritė.
11. Tė vdesė brutalisht tallavaja.
12. Mė shumė emra shqip fėmijėve.
13. Wahhabistėt tė ikin vullnetarisht pėr nė Lindjen e Mesme.
14. Kriza greke tė vazhdojė.
15. Lekė Plepi dhe Mc Pimi tė bėjnė duet.
16. Rritje tė lindshmėrisė sė shqiptarėve nė Maqedoni.
17. Xherdan Shaqiri tė arrijė vlerėn e 30 milionė eurove.
18. Tė zbatohet suksesshėm e drejta e autorit.
19. Serialet turke e spanjolle tė mos transmetohen mė.
20. Sa mė shumė turistė e sidomos turiste tė huaja.
21. Tė mos ndodhė asgjė e ngjajshme me filmin 2012.
22. Tė liberalizohen vizat pėr Kosovėn.
23. Tė mos ketė probleme mes shqiptarėve me arsyen “pse m’sheh“.
24. Bankat tė ulin kamatat dhe tė heqin dorė nga hajdutėria e njė populli tė varfėr.
25. Rrezart Taēi tė blejė AC Milan.
26. Digitalb tė transmetojė filma mė tė mirė.
27. Njė botė pa luftėra e dhunė.
28. Tė shiten CD e Shkurte Fejzės nė Zveēan dhe Mitrovicė tė Veriut.
29. Pas D.Zeqirit & D.Rexhepit tė zbulohet edhe njė Dafinė tjetėr.
30. Blerim Destani tė aktrojė pėrkrah De Niros.
31. Babadimri i shqiptarėve tė mos punojė mė punė krahu.
32. Tė pajtohen Qosja dhe Kadareja.
33. Bashkimi i Shqiptarėve nė njė shtet tė vetėm .
34. Tė jetojmė tė lumtur…

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi