Dietė me oriz

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Dietė me oriz

Mesazh nga Nora prej Wed Jan 11, 2012 8:37 amOrizi qetėson urinė, ėshtė i mirė pėr shkrirje tė kilogramėve. Pėrmban shumė vitamina, sidomos tė kompleksit B, nxit qitjen e ujit tė tepėrt dhe tė toksikeve nga trupi.
Mėngjesi: 50 gr oriz kokėrrgjatė deh 150 gra qull tė mollės.
Pėrgatitja: Zihet orizi dhe i shtohet qulli i molės.

Dreka: 50 gr oriz, 150 gr mish pule, kripė, piper, supė perimesh.
Orizi dhe supa zihen nė supė tė perimeve.

Darka: 50 gr oriz tė zier nė ujė, sallatė nga gjysmė kastraveci, lėng limoni, kripė, piper dhe kopėr.

Dieta me oriz ėshtė e shkėlqyer pėr vegjetarianė, nėse pula zėvendėsohet me kungull.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi