Gjashtė kėshilla pėr tė gjetur punė

Shko poshtė

Super Gjashtė kėshilla pėr tė gjetur punė

Mesazh nga Nora prej Wed Jan 11, 2012 8:49 amMė poshtė keni disa kėshilla pėr tė gjetur punėn e duhur: nė kohė tė mira apo tė kėqija, tė publikuara nga gazeta Shekulli.Teknikat e shitjesPėrgatituni gjatė njė interviste nė telefon apo intervistės sė parė qė tė realizoni njė “shitje 60-sekondėshe”, njė pėrmbledhje me 4-5 fjali tė biografisė dhe arritjeve tuaja. Kur ju thonė “mė fol pėr veten, pse duhet tė tė punėsoj?” duhet tė keni njė pėrmbledhje tė ditur pėrmendėsh se pse jeni i mirė pėr atė punė.Punoni nė rrjetin tuajInterneti nuk duhet tė jetė njė qėllim nė vetvete pėr t’u punėsuar, sidomos nėse bėhet fjalė pėr kompani tė mėdha. Pyesni kėdo qė njihni nėse kanė lidhje me njė punėdhėnės tė caktuar, nė mėnyrė qė aplikimi juaj t’i shkojė atij drejtpėrdrejt. Microsoft ka 100 000 aplikime pune nė muaj, kėshtu qė mund ta imagjinoni sa e lehtė ėshtė t’ju gjejnė edhe ju aty brendaZgjeroni horizontinMerrni pjesė nė takime profesionale qė janė tė ngjashme me profilin tuaj. Psh. megjithėse mund tė jeni tė specializuar nė marketing, mund t’i shtoni njohurive tuaj edhe financėn apo fusha tė tjera qė mund t’ju hyjnė nė punė pėr aftėsitė qė keni.Kontrolloni aftėsitėMegjithėse mund tė mos keni kohėn apo burimet financiare pėr njė diplomė mė tė avancuar, mund tė pėrmirėsoni aftėsitė tuaja duke u marrė me kurse tė ndryshme. Gjithashtu mos harroni rastet e bashkėpunimit nė vullnetarizma apo organizata jofitimprurėseTė dish sa vlenEdhe nė kohė tė kėqija ėshtė gabim tė kėrkosh njė punė mė tė ulėt sesa vlen.Parase tė pranoni njė ofertė, komunikoni me dikė qė e njeh mirė tregun pėr tė vlerėsuar nėse paga e ofruar ėshtė pikėrisht ajo qė ka lidhje me punėn tuaj. Nuk ėshtė normale tė merrni ēdo gjė qė judelpara. Do t’ju duhen 10 vjet punė qė tė arrini njė pagė tė favorshme.PėrditshmėriaKur nisni tė kėrkoni punė, mos e bėni njė ditė po dhe njė ditė jo. Ēdo ditė duhet tė jetė dita juaj e kėrkimit.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi