AMC lanson shėrbimet 3G nė Shqipėri, pėrkrahet edhe HSPA+

Shko poshtė

Super AMC lanson shėrbimet 3G nė Shqipėri, pėrkrahet edhe HSPA+

Mesazh nga D3M1 prej Fri Jan 13, 2012 8:51 pm


Me synimin qė ky shėrbim tė jetė
gjithėpėrfshirės dhe pėr tė realizuar kėtė ambicie, AMC ka investuar
pėrtej niveleve konvencionale, duke arritur aktualisht mbulim me rrjet
3G nė mė shumė se 70 pėr qind tė territorit dhe mbi 90 pėr qind tė
popullsisė sė vendit


AMC ka hedhur nė tregun e Shqipėrisė shėrbimet 3G, me shpejtėsi
tė lartė tė transmetimit tė tė dhėnave pėr abonentėt e saj. Ajo ka
konfirmuar gjatė ditėt sė sotme se ėshtė e pranishme me kėtė pėrditėsim
tė teknologjisė nė tė gjitha qytetet e mėdha dhe qendrat e rretheve tė
Shqipėrisė, duke ofruar qasje tė shpejtė tė shėrbimeve tė internetit, si
pėr abonentėt me parapagim ashtu edhe pėr ata me kontratė.

AMC e konsideron tė domosdoshme qė ky shėrbim tė jetė
gjithėpėrfshirės, dhe pėr tė realizuar kėtė ambicie, kompania ka
investuar pėrtej niveleve tė zakonshme, duke arritur aktualisht mbulim
me rrjet 3G nė mė shumė se 70 pėr qind tė territorit dhe mbi 90 pėr qind
tė popullsisė sė Shqipėrisė. Me realizimin e kėtij synimi territorial
dhe demografik, AMC ka pėrmbushur njė prej qėllimeve tė saj kryesore:
mundėsimin e qasjes maksimale nė komunikime tė cilėsisė mė tė lartė.

AMC, nėpėrmjet pėrditėsimit tė shėrbimeve me platformėn 3G, ka
shėnuar njė tjetėr arritje teknologjike nė historinė e saj. Rrjeti i
kompanisė ėshtė nė gjendje tė ofrojė standardin mė tė lartė tė
internetit qė pėrdoret aktualisht nė Europė, me shpejtėsi deri nė 42
mbp/s. Nė kėtė mėnyrė, AMC ka plotėsuar standardin ndėrkombėtar HSPA+

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi