Ēiljeta Xhilaga do tė lindė nė shkurt

Shko poshtė

Super Ēiljeta Xhilaga do tė lindė nė shkurt

Mesazh nga Nora prej Tue Jan 17, 2012 10:22 am
Kėngėtarja Ēiljeta Xhilaga nuk e ka fshehur kurrė dėshirėn pėr t’u bėrė nėnė. Kudo qė shkon e shfaq hapur kėtė ėndėrr tė sajėn dhe ēdo fillim viti kur e pyesin ēfarė pret, ajo thotė dua fėmijė. E ka shprehur kėtė dėshirė edhe gjatė javės sė shkuar nė “Flares” ku ishte e ftuar pėr tė kėnduar, e ku veē urimit pėr veten, ka uruar kėshtu tė gjitha femrat e pranishme nė karioke.

Aq shumė e dėshiron Ēiljeta njė fėmijė sa sė fundmi ka rėnė pre e fallxhoreve. Sipas tė gjitha parashikimeve, Xhilaga do tė bėhet shumė shpejt nėnė. Ajo do tė lindė nė shkurt tė vitit tė ardhshėm. Si ia bėjmė tė parashikojmė kėtė gjė? Nė fakt, parashikimet siē ju treguam ia ka bėrė njė fallxhore, e cila e ka siguruar kėngėtaren qė do tė lindė nė muajin shkurt. Lajmi e ka entuziazmuar kaq shumė Xhilagėn, sa nuk ka lėnė vend pa e treguar sekretin. Kėngėtarja njihet si supersticioze, por nga ana tjetėr edhe besimtare e flaktė e besimit mysliman., transmeton Zhurnal.

Ēiljeta i ndjek pothuajse tė gjitha ritet fetare tė kėtij besimi dhe nė ditė festash, besimtare tė tjera tė cilat falen nė xhami kanė pasur rastin ta shohin kėngėtaren tė mbuluar si myslimane. Ndaj ėshtė e ēuditshme sesi Ēiljeta krahas besimit nė “Allah” dhe “Kuran” shkon dhe sheh fatin edhe te fallxhoret, njė gjė e ndaluar sipas fesė myslimane. Mesa duket dėshira pėr t’u bėrė nėnė ka qenė kaq e madhe sa kėngėtarja e ka bėrė edhe kėtė “gjynah” tė vogėl duke shkuar pėr tė zbuluar tė ardhmen te fallxhoret.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Ēiljeta Xhilaga do tė lindė nė shkurt

Mesazh nga Lordi prej Tue Jan 17, 2012 10:24 am

Edhe qikjo si kudra po pjellke

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi