Anonymous sulmuan CBS dhe Universal

Shko posht

Super Anonymous sulmuan CBS dhe Universal

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jan 22, 2012 10:58 pm


Pak koh pas sulmit t fundit, Anonymous kan gjetur cakun e ri faqet e CBS-it dhe Universal Music.N
rastin e faqes CBS.com, nuk bhej fjal pr DDoS sulm t zakonshm,
por far ndodhi ishte se e tr faqja ishte fshir, por CBS arriti t
rikthej faqen shum shpejt dhe n kt moment ajo sht duke
funksionuar normalisht.

Pas ksaj, u sulmua edhe Universal, shkruan Gizmodo, por edhe ata arritn t kthehen n funksion.

N thashethemet se do t sulmohen edhe rrjetet shoqrore, nga
llogaria e tyre @YourAnonNews n Twitter thon se pr kt nuk ka arsye,
pr shkak se Twitter, Facebook dhe YouTube ata i prdorin pr t
drguar mesazhet e tyre.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi