Sonte njė asteroid kalon fare pranė tokės. NASA: Jo panik!

Shko poshtė

Super Sonte njė asteroid kalon fare pranė tokės. NASA: Jo panik!

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jan 28, 2012 6:12 pmNė orėt e vona tė mbrėmjes njė asteroid me pėrmasat e njė autobusi do ti
kalojė shumė pranė tokės. Ky lajm ėshtė bėrė i ditur nga agjencia
amerikane pėr hulumtime kozmike NASA, e cila njėkohėsisht qetėson duke
shpjeguar se nuk do tė ketė asnjė rrezik pėr planetin tonė.
Nė fakt
shfaqja e asteroidit ishte e papritur pėr shkencėtarėt dhe ata arritėn
ta vinin re vetėm dy ditė mė parė, pėr shkak tė pėrmasave tė tij tė
vogla .
Mė saktėsisht asteroidi 2012 BX34 do tė kalojė 60 mijė
kilometra pranė Tokės, distancė kjo qė ėshtė thuajse sa dyfishi i
distancės sė planetit tonė me orbitėn nga ku lėshohen satelitėt
artificialė pėr telekomunikim dhe studime tė tjera.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi