Mos u bėni naiv: Facebook nuk paguan pėr shpėrndarjen e fotografive tė fėmijėve tė sėmurė!

Shko poshtė

Super Mos u bėni naiv: Facebook nuk paguan pėr shpėrndarjen e fotografive tė fėmijėve tė sėmurė!

Mesazh nga D3M1 prej Thu Feb 02, 2012 9:41 pm


Mos ndani fotografitė e fėmijėve tė sėmurė tė cilėve Facebook
gjoja do tė ju ndihmoj nė operacion ose do tė ju jap para – bėhet fjalė
pėr njė mashtrim kėshtu qė mė sė miri ėshtė qė tė ia raportoni
fotografitė Facebookut.
Edhe pse tashmė pothuajse jemi mėsuar
me mashtrimet e shumta nė rrjetin mė tė madh shoqėrorė nė botė, duhet
cekuar se ditėve tė fundit shfrytėzuesit e Facebooku nė masė tė madhe po
ndajnė fotografitė e fėmijėve tė sėmurė pėr shkak se nė atė mėnyrė kjo
kompani “do tė u mundėsoj shėrimin ose do tė ju jap para”.

Si dhe deri tani, Facebook askujt nuk do ti paguaj asgjė as qė do ti
ndihmoj nė shėrbim, por kėto mashtrime kanė pėr qėllim vetėm tė krijojnė
spam nė murrėt e shfrytėzuesve.

Siē kanė shkruar nė blogun e sigurisė tė kompanisė Sophos, ajo ēfarė
ėshtė pėr tė ardhur keq ėshtė fakti se nėpėr rrjet po qarkullon
fotografia e vajzės tė cilės do ti transplantohet pa pagesė zemra nėse
ajo foto ndahet 10 mijė herė, ndėrsa bėhet fjalė pėr njė vajzė tė cilės
nė vitin 2007 i ėshtė transplantuar zemra, por fatkeqėsisht ka ndėrruar
jetė njė vit mė vonė.

Pėr ēdo ndarje tė njė fotografie nė tė cilėn ndodhet vajza e cila
gjoja ka kancer, Facebook do tė bėj “donacion” tri cent pėr ti ndihmuar
asaj nė shėrim. Natyrisht, edhe kėtu bėhet fjalė pėr mashtrim dhe
fotografia e tė njėjtės vajzė nėpėr Facebook ėshtė duke qarkulluar qe
disa vite.

Pėrveē kėtyre mashtrimeve, nėpėr Facebook ėshtė shpėrndarė edhe lajmi
i rremė se ka vdekur Chuck Norris (Chuck Norris dies at age 71! Not a
joke) – kėtė lajm me gjasė askush nuk e besoi, ndėrsa kur klikohet
lidhja, hapet faqja nė tė cilėn duhet plotėsuar njėfarė ankete.

Nėse hasni nė fotografi tė kėtilla, lirisht paraqitini ato pranė
Facebookut pėr tė ju ndihmuar atyre qė tė zgjidhin kėto probleme.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi