Ndėrron jetė Whitney Houston

Shko poshtė

Super Ndėrron jetė Whitney Houston

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 12, 2012 9:41 am


Ikona e muzikės pop dhe soul, Whitney Houston, ka ndėrruar jetė
nė moshė 48-vjeēare. Konfirmimin pėr vdekjen e saj e ka bėrė zėdhėnėsja
Kristen Foster, e cila nuk ka dhėnė detaje pėr shkakun dhe vendin e
vdekjes sė kėngėtares.
Houston, vajza e artė e industrisė
muzikore, nga mesi i tetėdhjetave deri kah fundi i nėntėdhjetave ishte
njė nga artistet mė tė kėrkuara anekėnd botės.Ajo joshi publikun me vokalin e saj tė fuqishėm, tė ėmbėl dhe tė
pashoq. Suksesi i saj nuk u kufizua vetėm nė muzikė, pasi ajo luajti
edhe nė filmat, si “The Bodyguard”, “Waiting to Exhale” e "The
Preacher's Wife”.

Whitney frymėzoi njė armatė tė tėrė kėngėtaresh, duke filluar nga Mariah Carey e deri te Christina Aguilera.

Mirėpo, fundin e karrierės ia sollėn problemet dhe vartėsia nga
droga. Ajo abuzonte me kokainė, marihuanė, ekstazi... qė ia humbėn
shkėlqimin, imazhin dhe padyshim edhe fuqinė e zėrit.Albumi debutues i Houston mbante pikėrisht emrin dhe mbiemrin e saj
("Whitney Houston”, 1985) ndėrsa shiti miliona kopje dhe fitoi disa
ēmime. Pasoi “Whitney” (1987) tjetėr album ‘multiplatin’. Nė vitin 1992,
pėrveē kritikave pozitive si aktore nė filmin “The Bodyguard”, ku
luajti krahas Kevin Costner, ajo e shndėrroi nė hit tė pavdekshėm kėngėn
e Dolly Parton, "I Will Always Love You".

Njė tjetėr hit-album ishte "My Love Is Your Love" (1998), mirėpo
gjatė kėsaj kohe ajo abuzonte me droga dhe kishte probleme jetėsore,
sidomos gjatė martesės me Bobby Brown. Ajo shkoi disa herė nė
rehabilitim, duke tentuar qė ta rikthente karrierėn e saj. Dhe pikėrisht
kėtė e bėri nė njėfarė mėnyre me albumin "I Look To You” (2009), mirėpo
koncertet e drejtpėrdrejta tė saj ishin njė dėshtim, pasi Houston
kishte humbur fuqinė qė tė kėndonte ‘live’.Kohėt e fundit ėshtė spekuluar se ajo humbi gjithė pasurinė, ndėrsa nuk kanė qenė tė rralla rastet kur ėshtė sėmurė.

Kėngėtarja legjendare lindi mė 9 gusht 1963 nė Newark tė New Jerseyt,
ndėrsa gjatė karrierės, ndėr tė tjera ka fituar gjashtė ēmime Grammy,
dy ēmime Emmy, si edhe 30 ‘Billboard Music Awards’.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Ndėrron jetė Whitney Houston

Mesazh nga Nora prej Sun Feb 12, 2012 10:20 am

E paska myt bora edhe kta :P

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Ndėrron jetė Whitney Houston

Mesazh nga edi-viti prej Sun Feb 12, 2012 11:35 am

ngushllime..ishalla shkon ne parajssss...

_________________
Krejt pom presin mu per me fillu,
krejt jon munu po smujn mem rxu,
ju kom tregu qe mos me u mundu,
sum kan besu qe qysh jon rxu.


avatar
edi-viti
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 21950
Mosha : 26
Viti: : 01/08/1991
Vendbanimi: : Milano
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Ndėrron jetė Whitney Houston

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi