Siri sjell erekun e qarkullimit t Wolfram Alpha

Shko posht

Super Siri sjell erekun e qarkullimit t Wolfram Alpha

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 13, 2012 6:30 pm

Si shkruan The New York Times, prafrsisht 25% e qarkullimit
q prpunon Wolfram Alpha vjen nga ana e aplikacionit Siri t Apple.
N
t vrtet, Apple publikoi fillimin e partneritetit me Wolfram Alpha
gjat paraqitjes s iPhone 4S dhe shrbimit Siri. Pr ndryshim nga
krkuesit e zakonshm t internetit t cilat n baz t pyetjes
krkojn informatat q jan n dispozicion n Internet, Wolfram Alpha
prdor t dhnat vetanake dhe logjikn prkatse pr t prllogaritur
prgjigjen n pyetjet e shfrytzuesve. Siri prdor shrbimet e Wolfram
Alpha ashtu q shfrytzuesve t ju jap prgjigje n pyetjet e vendosura
me gjuhn e prditshme.

Por Apple nuk sht e vetmja kompani q pr shrbimet e veta prdor
Wolfram Alphan, por teknologjin e ksaj kompanie e prdor edhe
Microsoft, si dhe nj varg i kompanive t tjera t cilat prdorin
versionet e posame t shrbimit pr nevojat e veta._________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi