Grammy pėr Steve Jobsin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Grammy pėr Steve Jobsin

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 13, 2012 6:32 pm


Steve Jobs post mortum i ėshtė dhėnė Grammy pėr vepėr jetėsore.
Shpėrblimin nė emėr tė familjes sė Jobsit e morri nėnpresidenti i Apple
Eddy Cue.
Jobs ėshtė shpėrblyer pėr tė arriturat e
jashtėzakonshme nė fushėn e distribucionit digjital tė muzikės. Eddy Cue
nė fjalimin e vet gjatė pranimit tė shpėrblimit tha se muzika ishte
pjesa qendrore e jetės sė Jobsit, ajo i kishte dhėnė formė atij dhe e
kishte bėrė tė atillė ēfarė ishte. Jobs ishte fans i madh i The Beatles
dhe Bob Dylan, e muzika shpesh ishte fokusi i punės sė tij nė Apple.

Ky nuk ėshtė Grammy i parė pėr Apple. Para dhjetė viteve kompania
Apple kishte marrė njė Grammy pėr tė arriturat nė fushėn e muzikės.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi