Nė Facebook ėshtė duke u kaluar mė pak kohė

Shko poshtė

Super Nė Facebook ėshtė duke u kaluar mė pak kohė

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 26, 2012 2:43 pm


Nė pėrafėrsisht gjashtė muajt e fundit (me pėrfundim nė muajin
janar tė kėtij viti), sipas hulumtimit tė shtėpisė analitike Experian
Hitwise koha e kaluar nė Facebook ėshtė zvogėluar pėr 21%, nga 28 nė 22
minuta.
Shtėpia analitike deri tek kėto tė dhėna ka ardhur me
pėrcjelljen analitike tė tre milion Australianėve dhe njėkohėsisht ka
zbuluar se pjesėmarrja e Facebookit nė numrin e pėrgjithshėm tė vizitave
tė rrjetave shoqėrore ėshtė pak mbi gjysmė, konkretisht 512 milion
vizita gjatė janarit. Pas Facebookut pason YouTube me 239 milion vizita
gjatė janarit.

Hulumtimi ka pėrfshirė qasjen nė Intenret pėrmes linjave fikse dhe
atyre Wi-Fi, por jo dhe atyre 3G. Menaxheri gjeneral i Experian Hitwise
prapėseprapė nuk mendon se kjo do tė thotė se vizitorėt e Facebookut
janė tė lodhur nga ky shėrbim, por se ky ėshtė njė indikacion i
vjetėrsimit tė Facebookut, i cili pėr shfrytėzuesit dalėngadalė po bėhet
pjesė e pėrditshmėrisė. Nė tė vėrtetė, fillimisht shfrytėzuesit kalonin
mė shumė kohė pėr shkak se ndėrtonin rrjetin e tyre dhe ndėrlidheshin
me miqtė e tani vetėm dėrgojnė informata.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi