iPad 2 me modelin me 8GB?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super iPad 2 me modelin me 8GB?

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 01, 2012 7:43 pmSipas njė raporti, Apple mund tė ndjekė
strategjinė e vet tė mėhershme tė pajisjes iPhone me paraqitjen gjatė
javės sė ardhshme tė pajisjes iPad 3.
Duke cituar burimet, Digitimes ėshtė duke raportuar qė Apple do tė mund tė lėshonte njė iPad 2
me 8GB nė ngjarjen e vet pėr iPad 3 mė 7 mars. Lėvizja, thonė burimet e
publikimit, do tė mundėsonte mbulimin e pjesėve tė ndryshme tė tregut,
duke pėrfshirė ato qė tashmė kontrollohen nga alternativat mė tė lira si
Kindle Fire i Amazon ose tableti i Barnes & Noble Nook.

Kur Apple lajmėroi iPhone 4S nė tetor, ndėrmarrja
gjithashtu tha qė do tė ofronte njė iPhone 4 me 8GB pėr 99 dollarė me
njė marrėveshje dyvjeēare. iPhone 4, i cili mė parė erdhi me 16 dhe
32GB, ishte nė shitje pėr 199 dollarė me atė lajmėrim.

Nėn trysninė nga alternativat e lira, pėr Apple do
tė ishte e pėrshtatshme qė tė ofrojė njė iPad mė lehtė tė mbulueshėm pėr
ata qė duan ta marrin. Nėse ndėrmarrja ndjek modelin e iPhone, do ta
ofrojė iPad 3 me ēmim tė plotė dhe disa lloje tė iPad 2 me zbritje. Tani
shtrohet pyetja se a do tė lėshohet modeli 8GB pėr tė cilin lajmėron
Digitimes ose diēka tė ngjashme.

Nė shikim tė parė, disku prej 8Gb duket mjaft e
vogėl nė njė tablet pėr njė pėrdorues tė tabletit tė cilin mund ta
mbushė me aplikacione, libra dhe gjėra tė tjera. iPad 2 pėr momentin
vjen me modelet 16GB, 32GB dhe 64GB. Pse Apple tė mos i lirojė kėto
prodhime nė vend se tė zhvillonte njė opsion 8GB?

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi