Komisioni Evropian kundr Google

Shko posht

Super Komisioni Evropian kundr Google

Mesazh nga D3M1 prej Mon Mar 05, 2012 9:53 pm


Nnpresidentja e komisionit Evropian dhe komisionerja pr
drejtsi, Viviane Reding, tha se agjencit e unionit Evropian t cilat
jan prgjegjse pr mbrojtjen e t dhnave kan ardhur n prfundim se
Google me rregulloren e vet t re pr mbrojtjen e privacis shkel ligjet
evropiane.
Trupi Francez pr mbrojtjen e t dhnave, CNIL,
gjithashtu shprehi dyshimin n legalitetin e rregullores s re t Google
dhe lajmroi kompanin se do t inicioj nj hetim n nivel t Evropian.

Reding tha se Google me rregulloren e vet t re shkel disa ligje t
unionit Evropian, duke filluar nga filluar nga fakti se nuk sht
konsultuar me asknd gjat marrjes s vendimit, pastaj se ato nuk jan
n prputhje me ligjet pr transparencn, dhe n fund se ajo mundson
dhnien e informatave rreth personat privat pr palt e treta pa
miratimin e tyre.

Ajo gjithashtu tha se edhe shum kompani tjera shkelin ligjet e unionit Evropian pr mbrojtjen e t dhnave.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi