Yahoo padit Facebook

Shko posht

Super Yahoo padit Facebook

Mesazh nga D3M1 prej Tue Mar 13, 2012 5:55 pm


Yahoo ka paditur Facebookun pr gjoja shkeljen e dhjet
patentave. Patentat n mes tjerash kan t bjn me reklamat, shkmbimin
e mesazheve, aktivitetet shoqrore dhe personalizimin e faqeve.
Rritja
e Facebookut n mas t madhe sht e bazuar n prdorimin e
paautorizuar t teknologjis s patentuar, thon n Yahoo. Gjat viteve
kan investuar resurse t mdha n hulumtim dhe zhvillim, q pati si
rezultat shum teknologji t patentuara t cilat prdoreshin nga
kompanit tjera me licenc, porosisin nga Yahoo. Pasi q bisedimet me
Facebookun dshtuan, ata do t krkojn ndihmn e gjykats, ndrsa q
jan t bindur se do t fitojn.

Nga Facebook kan porositur se jan t dshpruar me at se tentimi i
Yahoos q ti kontaktoj faktikisht prbhej prej disa telefonata t
shkurta dhe se pr padin kishin dgjuar nga mediat. N mnyr energjike
do t mbrohen nga padit q habisin, jan t vendosur n Facebook.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi