Pėr herė tė parė Chrome tejkalon Internet Explorer

Shko poshtė

Super Pėr herė tė parė Chrome tejkalon Internet Explorer

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 22, 2012 9:59 pmInternet Explorer ėshtė ende top shfletues, por pėr njė ditė gjatė fundjavės mund tė bie nė vendin e dytė.

Sipas StatCounter, qė analizon tregun e shfletuesve nė mbarė botėn, Chrome ishte shfletuesi mė i pėrdorur mė 18 mars,
duke tejkaluar kėshtu pėr herė tė parė shfletuesin Internet Explorer.
Shfletuesi ishte rrėzuar nga maja nga njė pėrdorim i fuqishėm i
shfletuesit Chrome nė Indi, Rusi dhe Brazil, tha StatCounter.

Por fatkeqėsisht pėr Chrome, kjo ishte njė fitore e shkurtėr: mė 19 mars, Internet Explorer ishte kthyer nė majė.

“Derisa ėshtė vetėm njė ditė, ky ėshtė njė moment
historik,” thuhet nga CEO i StatCounter, Aodhan Cullen, nė njė deklaratė
tė bėrė gjatė ditės sė djeshme. “Nėse Chrome mund tė marrė udhėheqjen
nė luftėrat e shfletuesve nė njė periudhė tė gjatė mbetet tė shihet,
sidoqoftė trendi drejt pėrdorimit tė Chrome nė fundjava ėshtė e
pamohueshme. Nė fundjava, kur njerėzit janė tė lirė tė zgjedhin ēfarė
shfletuesi duan tė pėrdorin, shumė nga ta janė duke e zgjedhur Chrome si
pėlqim ndaj Internet Explorer.”

Gjetjet e arritura nga StatCounter tregojnė qė
pėrdorimi i shfletuesve gjatė fundjavave dhe ditėve tė tjera tė javės
ėshtė interesante. Kjo tregon qė njerėzit mund tė jenė duke e pėrdorur
shfletuesin Internet Explorer nė makinat e tyre tė punės, por kur janė
nė shtėpi gjatė fundjavave dhe nė kompjuterėt e tyre, ata janė duke e
pėrdorur shfletuesin Google Chrome.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi