Facebook blen Instagram pėr 1 miliardė dollarė

Shko poshtė

Super Facebook blen Instagram pėr 1 miliardė dollarė

Mesazh nga D3M1 prej Mon Apr 09, 2012 8:58 pm


Rrjeti mė i madh social nė botė, Facebook.com, thuhet se do tė
paguajė rreth 1 miliardė dollarė pėr ta pėrvetėsuar rrjetin social tė
fotografive online, Instagram, e cila po pėrjeton njė rritje shumė tė
shpejtė.
Sipas Wall Street Journal, ky do tė jetė pėrvetėsimi mė i madh tė cilin Facebook e ka bėrė deri mė sot.

Deri mė sot, Facebook ka blerė edhe kompani tjera mė tė vogla nė
vlera prej dhjetėra miliona dollarėsh, ndėrsa ka pasur raste qė
interesimi i Facebook ka qenė mė i madh tek resurset njerėzore tė kėtyre
kompanive, sesa teknologjia e cila do tė vinte me biznesin e ri.

Instagram ofron njė mėnyrė tė lehtė pėr argėtim, duke
ndarė fotot me miqtė. Pėrdoruesit e kėtij rrjeti social pėr fotografi
mund tė ngarkojnė njė foto nė iPhone, dhe mė pas tė zgjedh njė filtėr
pėr tė transformuar imazhin sipas preferencave dhe funksioneve qė
ofrohen nė aplikacion.

Sė fundmi, Instagram ka krijuar edhe versionin e aplikacionit tė saj edhe pėr platformėn Android.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi