Nėntėvjeēari i sėmurė me kancer pikėllon botėn (Video)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Nėntėvjeēari i sėmurė me kancer pikėllon botėn (Video)

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Wed May 16, 2012 11:53 am

Po i vjen fundi luftės pesėvjeēare tė nėntėvjeēarit Ryan Kennedy Clarkston. Pasi djaloshi vuan nga njė tumor i rrallė nė tru, ai deri tash ka kaluar nė shtatė operacioni, katėr kimioterapi dhe dy rrezatime. Kur nėna i ka thėnė se duhet tė futet edhe nė njė operacion, ai thotė se ėshtė lodhur nga gjithēka.
"Tė thash nėnė, nuk mundem mė, nuk dua tė futem nė operacion dhe rrezatim. Kam mbaruar me kėtė”, ka cituar nėna e pikėlluar fjalėt e birit tė saj, tė cilit operacioni do t’ia shtonte jetėn edhe pėr tre muaj, shkruan “Oakland Press”. "Vendosi tė mos i marrė mė pilulat, e as tė mos i nėnshtrohet operacionit se ėshtė shumė e dhembshme pėr tė”.

Mjekėt nuk e dinė nėse djali do ta pėrjetojė ditėlindjen e tij tė dhjetė, tė cilėn do tė duhej ta festonte mė 24 maj.

"Gjithmonė kam qenė me tė, kėtu jam pėr gjithēka qė duhet, do t’ia plotėsojė ēdo dėshirė dhe do ta dua pėrgjithmonė”, ka thėnė nėna e tij Kimberly Morris-Karp pėr CNN, duke shtuar se pėrvojėn mė tė rėndė nė jetė e ka pas kur djali ua tha lamtumirėn vėllezėrve tė tij.

Edhe pse Ryani i vogėl nuk e di se ēka ėshtė rrjeti social Twitter, pasi njė mik i familjes ka shkruar aty njė lutje pėr tė, me shpejtėsi tė madhe nė botė u pėrhap lajmi pėr djaloshin e sėmurė tė cilit edhe personalitetet e famshme i kanė dhėnė mbėshtetje.

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |

● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 27
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100