Rona e pesta – fiton Suedia

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Rona e pesta – fiton Suedia

Mesazh nga D3M1 prej Sat May 26, 2012 10:22 pm


Rona Nishliu ėshtė renditur e pesta nė edicionin e sivjetmė tė
Festivalit Evropian tė Kėngės – Eurovision qė u zhvillua nė Baku tė
Azerbajxhanit.
Kėnga “Suus” grumbulloi 146 pikė, dhe kėshtu
regjistron rekord, si kėnga me pozicionimin mė tė mirė nė histori tė
Shqipėrisė nė kėtė eveniment evropian.

Sikurse nė natėn e parė gjysmėfinale edhe nė mbrėmjen kryesore tė
kėsaj gare, pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė bėri njė performancė mahnitėse
dhe mjaft emocionale, ndėrsa kėtė e dėshmuan edhe njėherė ovacionet e
publikut gjatė kohės kur ajo interpretonte.

Sido qė tė jetė, edhe nė kėtė edicion vazhdoi politika e votimit tė
shteteve fqinje, megjithatė vendi qė zuri Shqipėria ėshtė pėr t’u
admiruar.
Eurovisionin pėr vitin 2012 e fitoi kėnga “Euphoria” e pėrfaqėsueses nga Suedia, Loreen, e cila grumbulloi 372 pikė.


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona e pesta – fiton Suedia

Mesazh nga D3M1 prej Sat May 26, 2012 10:25 pm

Urime per Suedin, gjithashtu edhe per Shqiperine....

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona e pesta – fiton Suedia

Mesazh nga Nora prej Sun May 27, 2012 7:56 am

D3M1 shkruajti:Urime per Suedin, gjithashtu edhe per Shqiperine....
bravoo

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona e pesta – fiton Suedia

Mesazh nga GentleMan prej Sun May 27, 2012 11:39 am

e kam percjell mbrem me vemendje.. kam shikuar piket e dhena nga shteti jon per greqin gjtih neve bemirsa ndersa greku na nguli neve..
ne gjithmon bamirsa me 12pik.. jam i bindur po tna kishin jep disa shtete qe na kan inatin nga 12 pik sot ishim vendin e 3. vetem greqia tnaj rikthente piket qe i dham neve ne tashti do gjindemi ne vendin e 4..
paramendoje fitun ato plakat ruse per mua me shum komedi se sa keng palidhje. e neve vendin e 5.. sot e pash se eurosong eshte politik.. nuk jan vlersimet nermale.. permua eshte nr.1 RONA.. po ashtu dhe kengetarja suedeze ka kenduar mire.. por jo te jete ne vendin e pare..!!
me gjtih at asniher zdo fitojm vendin e par per deri sa e kem grekun, serbin,turkin dhe disa disa shtete tjera per rreth me inat..! fat heren tjeter..!!

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona e pesta – fiton Suedia

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi