55 ligjet mė tė ēuditshme nė botė

Shko poshtė

Super 55 ligjet mė tė ēuditshme nė botė

Mesazh nga D3M1 prej Sun May 27, 2012 5:56 pm

Nuk ėshtė ēudi qė
avokatėt janė ndėr profesionistėt mė tė paguar. Lexoni listėn e ligjeve
mė tė ēuditshme nė botė dhe nuk do tė habiteni mė pse njerėzit mbushin
sallat e gjyqeve edhe pėr ēėshtjet mė tė parėndėsishme.

Nė Viktoria, Australi, vetėm njė elektricist i licencuar mund tė ndėrrojė llambat.

Nė Viktoria, Australi, ėshtė e ndaluar tė veshėsh pantallona ngjyrė ciklamin e ndezur pas mesditės tė ditės sė diel.

Nė Angli, ėshtė e jashtėligjshme tė vdesėsh nė Dhomat e Parlamentit.

Nė Angli, ėshtė vepėr tradhtie tė ngjitėsh njė pullė poste tė monarkėve britanikė mbrapsht.

Nė Francė, ėshtė e ndaluar t’i vėsh njė derri emrin Napoleon.

Nėn Ligjin e vitit 2006, tė Skemave tė Shmangies sė Taksave nė

Mbretėrinė e Bashkuar, ėshtė e
paligjshme tė mos i thuash taksambledhėsit atė qė ti nuk do qė ai tė
dijė, edhe pse nuk je i detyruar t’i thuash gjėrat qė s’e ke problem tė
tregosh.

Nė Ohaio, kundėrshton ligjet e shtetit nėse deh njė peshk.

Anijet e Flotės Mbretėrore qė hyjnė nė Portin e Londrės, duhet tė sjellin njė fuēi me rum pėr Kryeoficerin e Kullės sė Londrės.

Nė Mbretėrinė e Bashkuar, njė grua
shtatzėnė mund tė kryejė nevojat personale ku tė dojė, madje, nėse e
kėrkon, edhe nė helmetėn e njė polici.

Nė Lancashire, asnjė personi nuk i lejohet, kur i kėrkohet tė ndalė nga oficeri i bregdetit, tė nxisė nė qen tė lehė.

Nė Majami, Florida, ėshtė e jashtėligjshme tė ecėsh me patina nė njė rajon policie.

Nė Indonezi, dėnimi pėr masturbimin ėshtė prerja e kokės.

Nė Mbretėrinė e Bashkuar, tė gjithė meshkujt mbi 14 vjeē duhet tė bėjnė praktikė dy orė hedhje shigjete nė ditė.

Nė Londėr, qytetarėve u lejohet tė
kalojnė me tufėn e deleve nė Urėn e Londrės pa paguar asnjė tarifė;
atyre u lejohet tė drejtojnė patat nė rrugėn Cheapside.

Nė San Salvador, shoferėt e dehur mund tė dėnohen me vdekje para skuadrės sė qitjes.

Nė Mbretėrinė e Bashkuar, njė mashkull
qė duhet tė urinojė nė publik patjetėr mund ta bėjė nėse ėshtė i
drejtuar nga rrota e prapme dhe e mban dorėn e djathtė tek automjeti.

Nė Ēester, banorėt e Uellsit ndalohen tė hyjnė nė njė qytet para lindjes dhe tė qėndrojnė pas perėndimit.

Nė qytetin e Jorkut, ėshtė e ligjshme tė
vrasėsh njė skocez brenda mureve tė lashta tė qytetit, por vetėm nėse
ai ka njė hark dhe shigjetė.

Nė Boulder, Kolorado, ėshtė e paligjshme
tė vrasėsh njė zog brenda kufijve tė qytetit dhe gjithashtu tė
“zotėrosh” njė kafshė. Banorėt e qytetit, nga ana ligjore, janė
“kundėrshtues” tė kafshėve.

Nė Vermont, gratė duhet tė marrin njė leje tė shkruar nga burrat e tyre nėse duan tė vėnė dhėmbė tė rreme.

Nė Bahrain, njė doktor mashkull mund tė
hetojė nė mėnyrė tė ligjshme gjenitalet e njė gruaje, por e ka tė
ndaluar t’i shohė drejtpėrsėdrejti gjatė hetimit; ai mund tė shohė vetėm
reflektimin nė pasqyrė.

Koka e ēdo balene tė ngordhur e gjetur
nė bregdetin britanik ėshtė ligjėrisht pronė e Mbretit; bishti, i pėrket
Mbretėreshės, nėse i duhen kockat pėr korsenė.

Nė Eureka, Nevada, SHBA, ėshtė ende e paligjshme qė burrat me mustaqe tė puthin gratė.

Nė Alexandria, Minesota, SHBA, ėshtė
ende e paligjshme qė njė burrė, tė cilit i mban frymėmarrja erė
hudhrash, qepėsh apo sardelesh, tė kryejė marrėdhėnie seksuale me gruan e
tij.

Nė kontenė Logan, Kolorado, SHBA, ėshtė ende e paligjshme tė puthėsh njė grua nėse ajo ėshtė nė gjumė.

Nė Providence, Rhode Island, SHBA, ėshtė
ende e jashtėligjshme qė tė zotėt e dyqaneve t’i shesin kolinoz dhe
furēė dhėmbėsh tė njėjtit klient tė dielave.

Nė Zion, Illinois, SHBA, ėshtė ende e paligjshme t’i ofrosh cigare kafshėve shtėpiake.

Nė St. Louis, Misuri, SHBA, ėshtė ende ilegale qė njė zjarrfikės tė shpėtojė gratė qė janė ende me kėmishė nate.

Nė Ames, Ioua, SHBA, ėshtė ende e paligjshme qė burrat tė pinė tre gllėnjka birre ndėrsa janė nė shtrat me bashkėshortet e tyre.

Nė Maryland, SHBA, ėshtė ende e paligjshme qė stacionet radiofonike tė luajnė kėngėn e Randy Newman “Short people”.

Nė Oklahoma, SHBA, ėshtė ende e paligjshme tė bėsh fytyra qesharake para qenit, njė krim qė mund tė rezultojė nė dėnim me burg.

Nė Uashington, SHBA, ėshtė ende njė krim tė pretendosh se ke prindėr tė pasur.

Nė Tremonton, Utah, SHBA, ėshtė ende njė
krim qė njė grua tė ketė marrėdhėnie seksuale me njė burrė nė
ambulancė. Ajo mund tė akuzohet pėr keqbėrje dhe mund t’i botohet emri
nė gazetė

Nė Majami, Florida, SHBA, ėshtė ende e paligjshme pėr kėdo qė tė imitojė njė kafshė.

Nė Afganistan, milicia talebane i ndaloi
gratė tė vishnin ēorape tė bardha, nė rast rreziku se mos meshkujve i
dukeshin tėrheqėse. Policia gjithashtu urdhėroi qė dritaret tė lyheshin
me tė zezė, nė mėnyrė qė tė mos shiheshin nga jashtė.

Nė Ioua, SHBA, ėshtė e jashtėligjshme tė puthesh mė shumė se pesė minuta.

Nė International Falls, Minesota, SHBA,
ėshtė kundėr ligjit qė njė qen tė ndjekė njė mace mbi njė shtyllė dhe tė
zotėt e qenve mund tė gjobiten pėr kėtė.

Nė Louisiana, SHBA, nėse kafshon dikė me
dhėmbė, kjo klasifikohet si “sulm i thjeshtė”, por nėse e kafshon dikė
me protezat e dhėmbėve, atėherė konsiderohet si “sulm i rėndė”.

Nė Masaēusets, SHBA, ėshtė e paligjshme qė personat nė zi tė hanė mė shumė se tre sanduiēe nė zgjim.

Nė Chico, Kaliforni, SHBA, ligji thotė
se kushdo qė detonon njė mekanizėm bėrthamor brenda kufijve tė qytetit
do tė gjobitet me 500 dollarė.

Nė Liban, ēdo burrė mund tė kryejė marrėdhėnie seksuale me ēdo kafshė, pėr sa kohė qė ajo tė jetė femėr.

Nė Conorsville, Wisconsin, SHBA, ėshtė
ende e paligjshme qė njė burrė tė hapė zjarr me armė ndėrsa kryen
marrėdhėnie seksuale me gruan e tij.

Nė Oblong, Illinois, ėshtė e paligjshme tė kryesh marrėdhėnie seksual ndėrsa jeni pėr peshkim apo gjueti, ditėn e dasmės.

Nė Hastings, Nebraska, SHBA, ligji thotė
se tė zotėt e hoteleve duhet t’i sigurojnė kėmisha nate tė bardha
vizitorėve. Asnjė ēifti nuk i lejohet tė ketė marrėdhėnie seksuale nė
hotel nėse nuk i kanė veshur kėto kėmisha tė pastra.

Nė Willowdale, Oregon, SHBA, asnjė burrė nuk mund tė thotė shajė ndėrsa kryen marrėdhėnie seksuale me gruan e tij.

Nė Kingsville, Teksas, SHBA, ėshtė e jashtėligjshme qė derrat tė kryejnė marrėdhėnie seksuale nė pronėn e aeroportit.

Gjatė Luftės sė Dytė Botėrore, kushdo pėr tė cilin zbulohej se ishte homoseksual nė ushtrinė franceze, ekzekutohej.

Me qindra vite mė parė nė Japoni, kushdo qė tundohej tė largohej nga vendi ekzekutohej.

Shteti i parė qė hoqi dėnimin me vdekje ishte Austria, nė vitin 1787.

Nė Wetaskiwin, Alberta, Kanada, nė vitin 1917, ishte e jashtėligjshme tė lidhje njė kalė mashkull pranė njė kali femėr.

Tė pėrtypėsh ēamēakėz ėshtė veprim i jashtėligjshėm nė Singapor.

Nė Burma, ėshtė e jashtėligjshme tė kesh internet. Nėse njė person zbulohet se posedon njė modem, burgoset.

Nė Bangladesh, ėshtė e jashtėligjshme
pėr fėmijėt e shkollės qė tė kopjojnė nė njė provim. Madje dhe nxėnėsit
mė tė rinj se 15 vjeē mund tė burgosen pėr kėtė.

Deri nė vitin 1984, belgėt duhet ta
zgjidhnin emrin e fėmijėve nga njė listė me 1500 tė tillė, e mbushur qė
nė kohėt e Napoleonit.

Nė Rumani, nė vitin 1935, Mickey Mouse u
ndalua nga autoritetet, pasi ato mendonin se pamja e brejtėsit 3 metra
tė lartė do tė tmerronte fėmijėt e vendit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi