Peshku i gjallė nė mushkėri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Peshku i gjallė nė mushkėri

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 31, 2012 6:29 pm


Mjekėt nė Indi janė detyruar ta operojnė njė fėmijė 12-vjeēar pėr t’ia larguar njė peshk tė gjallė nga mushkėritė. Anil
Barela kishte gėlltitur njė peshk me madhėsi prej nėntė centimetrash
derisa po luante me shokėt nė afėrsi tė njė lumi nė qarkun Khargone tė
shtetit Madhya Pradesh.

Sipas mediave nė Indi, fėmijėt shpesh gėlltisin peshq teksa luajnė
pranė lumenjve, mirėpo nė kėtė rast peshku kishte shkuar nė rrugė tė
gabuar dhe ka pėrfunduar nė mushkėritė e fėmijės.

Pasi ka pasur vėshtirėsi nė frymėmarrje, djaloshi ėshtė paraqitur nė
spital, ku i ėshtė bėrė rėntgeni dhe mjekėt vendosėn ta operonin. Pas 45
minutash, ata e kanė nxjerrė peshkun.

“Peshku ka qenė i gjallė dhe ka penguar funksionet e mushkėrive”, ka
thėnė kirurgu Dr. Pramod Jhawar, duke shtuar se kjo ka qenė hera e parė
nė karrierė qė sheh diēka tė tillė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Peshku i gjallė nė mushkėri

Mesazh nga edi-viti prej Thu May 31, 2012 6:31 pm

qkas ndin njerii

_________________
Krejt pom presin mu per me fillu,
krejt jon munu po smujn mem rxu,
ju kom tregu qe mos me u mundu,
sum kan besu qe qysh jon rxu.


avatar
edi-viti
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 21950
Mosha : 26
Viti: : 01/08/1991
Vendbanimi: : Milano
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi