Alban Skenderaj triumfon nė ‘VFM 2012’

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Alban Skenderaj triumfon nė ‘VFM 2012’

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 05, 2012 10:25 pm


Videoklipi i kėngės “Mirė se vjen nė shpirtin tim” i Alban
Skenderajt ka fituar ēmimin kryesor nė edicionin e sivjetmė tė
Videofestit Muzikor.
Pėrveē ēmimit pėr videospotin mė tė mirė, ky klip rrėmbeu edhe ēmimet pėr zhanrin pop dhe regjinė mė tė mirė.

Tre trofe dėrgoi nė shtėpi edhe Dafina Zeqiri me kėngėn “My Swag” – pėr performancėn mė tė mirė, ‘stylingun’ mė tė mirė dhe ishte klipi mė i mirė nė konkurrencėn e femrave.

Dy ēmime fitoi videoklipi i kėngės “Le t’kallen” i Kaos, ato pėr zhanrin ‘rep hip-hop’ dhe nė konkurrencėn e grupeve.

Bashkėpunimi mes Nora Istrefit dhe MC Kreshės ishte mė i miri nė kėtė
kategori, Gjirės i takoi ēmimi nė konkurrencėn e artistėve tė rinj,
Mentor Haziri fitoi nė konkurrencėn e meshkujve, ndėrsa Genc Salihu nė
atė tė zhanrit rok.

Rokerėt legjendarė nga Tetova, “Elita 5”, morėn ēmimin e karrierės,
ndėrsa me kėtė rast u shfaq edhe njė video me njė histori tė shkurtėr
rreth bendit dhe mė pas ata performuan nė skenėn e VFM.

Ēmimet e ndara nė edicionin e dhjetė tė VFM:

Videospoti mė i mirė nė duet: Andos & Eugent Bushpepa – “Adrenalina”

Videospoti mė i mirė i zhanrit Rap Hip-Hop: Kaos – “Le t’kallen”

Videospoti nė bashkėpunim: Nora Istrefi & MC Kresha – “As ni zo”

Videospoti mė i mirė i zhanrit Pop: Alban Skenderaj – “Mirė se vjen nė shpirtin tim”

Videospoti mė i mirė i zhanrit Rok: Genc Salihu – “Lufta ėshtė bahēe”

Videospoti mė i mirė nė konkurrencėn e Artistėve tė rinj: Gjira – “Ēka po don me t’knu zemėr”

Videospoti me Performancėn mė tė mirė: Dafina Zeqiri – “My Swag”

Ēmimi i publikut: Adelina Emini – “Tipsy”

Videospoti mė i mirė nė konkurrencėn e Meshkujve: Mentor Haziri – “Engjėll”

‘Best Styling’: Dafina Zeqiri – “My Swag”

Videospoti mė i mirė i zhanrit Pop Folk: Gili – “Haku i nėnės”

Videospoti mė i mirė i zhanrit R&B: Vesa Luma & Big Basta – “Boom”

Ēmimi i karrierės: Elita 5

Videospoti mė i mirė i zhanrit Dance: Blero ft. Astrit Stafa – “Summer Love”

Videospoti me Regjinė mė tė mirė: Alban Skenderaj – “Mirė se vjen nė shpirtin tim”

Videospoti mė i mirė nė konkurrencėn e Grupeve: Kaos – “Le t’kallen”

Videospoti me mė shumė klikime nė YouTube : Flori ft. Albatrit Muqiqi & Noga – “Tequila Vava”

Videospoti mė i mirė nė konkurrencėn e Femrave: Dafina Zeqiri – “My Swag”

Ēmimi i ‘21 Plus’: Genta & DJ DaLool – “Guximi”

Videospoti mė i mirė: Alban Skenderaj – “Mirė se vjen nė shpirtin tim”

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi