Pėrplaset helikopteri, vritet njė ministėr i Kenias

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Pėrplaset helikopteri, vritet njė ministėr i Kenias

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 10, 2012 5:33 pm


Ministri i sigurisė sė brendshme i Kenias, George Saitoti, ėshtė
vrarė sot, sė bashku me zėvendėsin e tij dhe katėr persona tė tjerė,
nga rrėzimi i helikopterit.
Ish zėvendėspresidenti, Saitoti, planifikonte qė tė merrte pjesė nė zgjedhjet e ardhshme presidenciale.

Si ministėr i sigurisė sė brendshme, nė qeverinė e Mvai Kibakit, ai
ishte zė udhėheqės kundėr grupit somalez islamist, al-Shabab.

Trupat e Kenias po luftojnė me kėtė grup nė Somali prej tetorit tė kaluar, kur kishin dėrguar trupa brenda nė Somali.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi