Kalon Niagarėn mbi litar (Video)

Shko poshtė

Super Kalon Niagarėn mbi litar (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 17, 2012 12:48 pm

Nick Wallenda ėshtė njeriu i parė qė i kalon ujėvarat e Niagarės
mbi njė litar tė tendosur. Dhjetėra mijėra njerėz u mblodhėn pranė
ujėvarave dhe miliona tė tjerė e ndoqėn nga televizori aventurėn e
33-vjeēarit nė 61 metra lartėsi mbi njė litar rreth gjashtė centimetra
tė trashė.

Rreth 25 minuta pasi e nisi aventurėn, Wallenda
triumfues mė nė fund vuri kėmbė nė tokėn kanadeze pas 550 metrash udhė.
Pasi pėrshėndeti tė shoqen dhe familjen, atij iu afruan agjentėt
doganorė qė i kėrkuan pasaportėn, tė cilėn ai ua paraqiti.

“Nuk kam asgjė tjetėr me vete”, tha 33-vjeēari.

“Cili ėshtė qėllimi i udhėtimit tuaj, zotėri?”, e pyetėn agjentėt.

“Tė frymėzoj njerėz nė mbarė botėn”, u pėrgjigj ai.

Siē transmeton Gazeta Start, Wallenda ka thėnė se ky ishte
realizimi i njė ėndrre tė hershme dhe njė mundėsi pėr tė nderuar
stėrgjyshin e tij, i cili vdiq pasi ra nga njė litar i tendosur nė
Puerto Riko nė vitin 1978.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi