Cilin seks e konsiderojmė mė tė mirin

Shko poshtė

Super Cilin seks e konsiderojmė mė tė mirin

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Oct 02, 2012 7:06 pm38 pėr qind e femrave konsiderojnė qė seksi me dikė nga ish-dashnorėt ka qenė mė i mirė se sa ai me dashnorin aktual, derisa personat qė janė nė lidhje mė shumė kanė prirje pėr tė bėrė eksperimente

Ėshtė interesante qė meshkujt kanė mė pak prirje ndaj asaj sindrome “Ajo qė ėshtė e huaja – ėshtė mė e ėmbėl” – 29 pėr qind syresh konsiderojnė qė seksi me ish tė dashurėn ka qenė mė i mirė se sa seksi me dashnoren e tashme, ndėrkaq ky hulumtim ėshtė zbatuar nga kompania e cila merret me prodhimin e mjeteve ndihmėse seksuale, Lovehonehy. Janė pyetur 1.100 meshkuj dhe femra dhe ka rezultuar qė femrat janė tė prira tė kenė mė shumė nostalgji pėr ish tė dashurit.

Seksologia Trejsi Koks konstaton se ky fenomen nuk ėshtė i ri. “Femrat zakonisht nuk martohen me mashkullin me tė cilin kanė pasur seks tė shkėlqyeshėm. Ato tė shumtėn e rasteve do tė martohen pėr dikė qė ka atribute “mė tė kuptueshme”, u interesojnė se a do tė jetė ai mashkull besnik dhe a do tė jetė baba i mirė”, konstaton Koks.
Pėrgjigjet e tė dy gjinive gjithashtu kanė zbuluar se seksi ėshtė mė i mirė me kalimin e viteve, ndėrkaq mezi 7 pėr qind e meshkujve dhe e femrave kanė zbuluar qė seksi pėr ta ka qenė mė i mirė me ish-partnerėt. Pėrveē kėsaj, seksi i cili nuk krijon obligime nuk mund tė krahasohet me seksin dhe bėrjen dashuri nė lidhje ndėrmjet partnerėve, si te meshkujt, ashtu edhe te femrat. Tė dy gjinitė pajtohen qė seksin mė tė mirė e bėjnė dashuria dhe epshi. Vetėm 4 pėr qind e femrave dhe 3 pėr qind e meshkujve kanė pranuar qė seksin mė tė mirė e kanė pėrjetuar nė aventurat e vetėm njė nate.

Ndėrkaq, 60 pėr qind e femrave dhe 70 pėr qind e meshkujve kanė pranuar se seksi pėr ta ėshtė shumė mė i mirė me partnerėt e tyre aktualė.
Kur ėshtė fjala pėr eksperimentimin, siē ėshtė ai se si praktikohen personazhet nga romani hit “Pesėdhjetė nuanca tė hirta”, meshkujt pranojnė qė ato pėr ta janė super, ndėrkaq 26 pėr qind kanė thėnė se seksin qė kurrė mė parė nuk e kanė bėrė ka qenė njėri ndėr arsyet qė e kanė shpallur mė tė mirin nė jetė.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi