Rita Ora falas nė Tiranė, kėngėtarėt tjerė nga njė mijė euro

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Rita Ora falas nė Tiranė, kėngėtarėt tjerė nga njė mijė euro

Mesazh nga Zyma prej Sun Nov 25, 2012 4:51 pm


Rita Ora do kėndojė nė Tiranė me rastin e 100-vjetorit tė Pavarėsisė, nė natėn e 28 Nėntorit, nė njė koncert madhėshtor qė do tė mbahet nė sheshin “nėnė Tereza”. Kėngėtarja e njohur e muzikės pop me origjinė shqiptare pasi shkeli Kosovėn, ku realizoi dhe videokėngėn e saj tė fundit, tashmė ka vendosur nė agjendėn e saj dhe Tiranėn, ku do kėndojė falas pėr kėtė 100-vjetor Pavarėsie. Ajo, siē raporton panorama udhėton nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės pėr koncertin e veēantė, ku do tė kėndojė vetėm tri kėngė nga repertori saj. Mediat shqiptare dhe ato kosovare e kanė konsideruar ardhjen e Rita Orės nė Shqipėri njė surprizė tė vėrtetė, meqė artistja tashmė ėshtė shumė e famshme pasi ka qėndruar nė krye tė klasifikimeve muzikore nė Britaninė e Madhe dhe SHBA. Para se tė pranonte kėtė ftesė nga Shqipėria pėr koncert, pyetjes sė gazetarėve se a kishte ndėrmend tė vizitonte vėrtet Shqipėrinė me rastin e 100-vjetorit tė shpalljes sė Pavarėsisė, Rita Ora iu pėrgjigj “Kjo ėshtė shumė e rėndėsishme pėr mua, por do tė mbetet njė surprizė!” Ndėrkohė qė tashmė gjithēka ėshtė gati pėr koncertin e saj. Ajo ka kėrkuar standarde tė larta teknike tė skenės e fonisė dhe dėshiron qė koncerti tė transmetohet nė Televizionin Publik Shqiptar dhe jo nė ndonjė televizion privat. Le tė shohim se si do tė jenė veshjet e saj pėr natėn e koncertit dhe perfomancat, pasi sė fundi ajo e zėvendėsoi ekstravagancėn me veshje lėkure tepėr serioze pėr sa i pėrket mbulimit tė pjesėve tė trupit. Por koncerti nuk do tė jetė vetėm i Rira Orės. Ajo do tė shoqėrohet nga njė grup kėngėtarėsh tė preferuar nė treg pėr momentin, tė cilėve u janė ofruar 1 mijė euro pėr tė kėnduar nė koncertin e Rita Orės. Disa nga emrat e zbuluar deri tani janė: Bojken Lako, Anjeza Shahini, Noizy, Adelina Tahiri etj.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi