Me tė gjitha faktet nė mbrojtje tė pavarėsisė

Shko poshtė

Super Me tė gjitha faktet nė mbrojtje tė pavarėsisė

Mesazh nga GentleMan prej Sat Jul 18, 2009 12:11 am


Kosova ka dorėzuar tė premten nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė deklaratėn e dytė me shkrim nė mbrojtje tė pavarėsisė sė saj.
Gjatė njė takimi me gazetarė, ministri i Punėve tė Jashtme Skėnder Hyseni theksoi se dokumenti qė ka 160 faqe, pėrmban tė gjitha faktet e nevojshme nė mbrojtje tė legjitimitetit tė pavarėsisė, dhe pret njė mendim tė paanshėm tė Gjykatės.

Sipas tij, Prishtina ka shqyrtuar me kujdes gjitha deklaratat e para tė dorėzuara nė GJND, ndėrsa ka fakte tė mjaftueshme ndaj tė gjitha pretendimeve qė i kanė shtruar disa shtete kundėr pavarėsisė sė Kosovės.

Pas dorėzimit tė deklaratave me shkrim pritet qė mė 1 dhjetor nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė tė nisin seancat dėgjimore.

Ndonėse ende nuk dihet kohėzgjatja e seancave, sipas Hysenit, pritet qė ato tė pėrfundojnė brenda muajit dhjetor. Por Gjykatės i nevojiten disa muaj pėr tė shprehur mendimin pėr legjitimitetin e pavarėsisė sė Kosovės

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi