EULEX punon pėr kthimin e gjykatėsve nė veri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super EULEX punon pėr kthimin e gjykatėsve nė veri

Mesazh nga GentleMan prej Sun Jul 19, 2009 8:30 pm


Pėrfaqėsuesit e EULEX-it kanė njoftuar se po bisedojnė me pėrfaqėsuesit e Beogradit dhe tė Prishtinės pėr kthimin e gjykatėsve serbė dhe shqiptarė nė Gjykatėn e Qarkut nė Mitrovicė.
Zėdhėnėsja e EULEX-it, Christina Herodes, ka thėnė pėr agjencinė e lajmeve Tanjug se qėllimi i bisedimeve tė EULEX-it me Beogradin dhe Prishtinėn ėshtė qė tė shkohet pėrpara, ashtu qė gjykatėsit serbė dhe shqiptarė tė kthehen nė gjykatat e Mitrovicės.

“Nuk mund ta themi datėn e saktė kur dhe si do tė ndodhė kjo, sepse jemi nė bisedime. Jemi duke punuar nė kėtė drejtim dhe po bisedojmė me Beogradin dhe Prishtinėn”, ka thėnė Herodes.

Gjykata e Qarkut dhe ajo Komunale nė veri tė Mitrovicės ka rifilluar punėn nė tetor tė vitit 2008, pasi qė nga shpallja e Pavarėsisė sė Kosovės pėr mė shumė se shtatė muaj kanė qenė tė mbyllura. Tani nė to punojnė vetėm gjykatės dhe prokurorė tė EULEX-it.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi