Kėrkohet debat i shėndetshėm nė Kuvendin e Kosovės

Shko poshtė

Super Kėrkohet debat i shėndetshėm nė Kuvendin e Kosovės

Mesazh nga GentleMan prej Thu Jul 23, 2009 2:23 am


Pėrfaqėsuesi Civil Ndėrkombėtar, Pieter Feith u takua tė mėrkurėn me kryetarin e Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ramush Haradinaj dhe zėvendėskryetarin e parė tė partisė, Blerim Shala.
Gjatė takimit tė tyre njėorėsh, ata diskutuan pėr disa ēėshtje tė rėndėsishme pėr shoqėrinė kosovare, pėrfshirė zgjedhjet e ardhshme lokale.

Siē theksohet nė njė komunikatė tė Zyrės pėr informim tė ICR-sė, tė dyja palėt u pajtuan se zgjedhjet e lira dhe tė ndershme, dhe njė debat i gjallė dhe i shėndetshėm nė Kuvendin e Kosovės janė me rėndėsi pėr shtetin.

Feith vuri nė dukje rėndėsinė e vazhdimit tė respektimit tė obligimeve tė Kosovės ndaj Propozimit Gjithėpėrfshirės pėr Zgjidhjen e Statusit (PGJS) gjatė periudhės sė fushatės sė zgjedhjeve.

Ky takim ka qenė pjesė e serisė sė vazhdueshme tė takimeve qė ICR-ja do tė mbajė me udhėheqėsit e partive nė pushtet dhe tė atyre nė opozitė nė periudhėn pėrgatitore pėr zgjedhjet e nėntorit.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi