Kosova vazhdon tė jetė e kursyer nga virusi H1N1

Shko poshtė

Super Kosova vazhdon tė jetė e kursyer nga virusi H1N1

Mesazh nga GentleMan prej Sat Jul 25, 2009 6:20 pm


Zyrtarė tė Institutit Kombėtar tė Shėndetėsisė Publike tė Kosovės (IKSHP), gjatė ditės sė shtunė kanė kontaktuar qendrat rajonale tė shėndetėsisė publike nė vend, dhe nė bazė tė raporteve nga terreni, nuk ka ndonjė rast tė dyshuar tė gripit tė derrit, Influenza A H1N1.
Ndėrsa, pėrfaqėsues tė OBSH-sė, Zyra nė Prishtinė, kanė bėrė tė ditur se mostrat e tri rasteve tė dyshuara tė kontaktit, tė cilat janė identifikuar nė IKSHP, por tė cilat nuk kanė pasur shenja klinike tė gripit tė virusit H1N1, janė dėrguar pėr analiza laboratorike nė Institutin Torlak tė Beogradit.

Pritet qė rezultatet tė kthehen sapo tė kenė pėrfunduar analizat, dhe nė momentin e parė qė ato kumtohen, Ministria e Shėndetėsisė do t’i komunikojė pėr opinion

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi