Aktualisht nuk ka t infektuar me A H1N1

Shko posht

Super Aktualisht nuk ka t infektuar me A H1N1

Mesazh nga GentleMan prej Mon Jul 27, 2009 12:26 pm


N vendin ton ende nuk ka t infektuar me virusin e gripit t derrave, ka deklaruar epidemiologu Jusuf Dedushaj, pr Radio Kosovn, duke shtuar se ende nuk kan arritur rezultatet pr tri rastet e dyshuara dit m par.
Ndrkoh Ministria e Shndetsis bri t ditur se q nga dita e djeshme n t gjitha pikat kufitare dhe n Aeroportin Ndrkombtar t Prishtins jan vendosur ekipet sanitare me qllim t parandalimit t paraqitjes s gripit t derrave.

Ndrsa, prfaqsues t OBSH-s, Zyra n Prishtin, kan br t ditur se mostrat e tri rasteve t dyshuara t kontaktit, t cilat jan identifikuar n IKSHP, por t cilat nuk kan pasur shenja klinike t gripit t virusit H1N1, jan drguar pr analiza laboratorike n Institutin Torlak t Beogradit.

Pritet q rezultatet t kthehen sapo t ken prfunduar analizat, dhe n momentin e par q ato kumtohen, Ministria e Shndetsis do ti komunikoj pr opinion

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi