Rusia dhe Kina “tradhtojnė” Serbinė

Shko poshtė

Super Rusia dhe Kina “tradhtojnė” Serbinė

Mesazh nga GentleMan prej Wed Jul 29, 2009 12:03 pm


Rusia, aleati mė besnik i Serbisė, nuk ka deponuar komente rreth rastit tė Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė nė Hagė.
Mė 17 korrik kur ka qenė afati i fundit pėr dorėzimin e komenteve, Serbinė e kanė “tradhtuar” edhe dy shtete tjera tė mėdha, Kina dhe Brazili, tė cilat po ashtu nuk kanė deponuar komentet e tyre.

Se kėto tri shtete kanė abstenuar nga faza e dytė e procesit rreth rastit tė Kosovės ėshtė bėrė e ditur zyrtarisht tė mėrkurėn nga Gjykata e Drejtėsisė.

Ndryshe, Rusia, Kina dhe Brazili kanė paraqitur deklaratat e tyre nė prill dhe ėshtė pritur qė tė paraqesin edhe komente.

Nė favor tė Kosovės komentet i kanė dorėzuar 9 shtete: Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Mbretėria e Bashkuar, Franca, Gjermania, Holanda, Sllovenia, Zvicra, Norvegjia, dhe Shqipėria.

Ndėrkaq, nė favor tė Serbisė janė vetėm katėr shtete: Qipro, Argjentina, Bolivia dhe Spanja.

Po ashtu, GJND ka bėrė tė ditur zyrtarisht se seancat dėgjimore rreth ligjshmėrisė sė pavarėsisė sė Kosovės do tė fillojnė mė 1 dhjetor tė kėtij viti nė Pallatin e Paqes, selia e kėsaj gjykate.

Nė njė kumtesė tė lėshuar tė mėrkurėn, GJND ka njoftuar se pėrveē tė gjitha shteteve anėtare tė Kombeve tė Bashkuara edhe Kosovės i lejohet pjesėmarrja e plotė nė seancat dėgjimore.

Shtetet qė duan tė marrin pjesė nė kėtė fazė pėrfundimtare tė procesit, pėrfshirė edhe Kosovėn, duhet tė bėjnė kėrkesė nė Gjykatėn e Drejtėsisė deri mė 15 shtator.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi