Shtyhet seanca pėr tė akuzuarit pėr terrorizėm

Shko poshtė

Super Shtyhet seanca pėr tė akuzuarit pėr terrorizėm

Mesazh nga GentleMan prej Thu Jul 30, 2009 12:58 pm


Seanca dėgjimore pėr shtatė tė akuzuarit pėr terrorizėm nė SHBA ėshtė shtyrė pėr tė martėn e ardhshme. Nė kėtė seancė njė gjykatės federal do tė vendosė nėse tė arrestuarit, duke pėrfshirė kosovarin Hysen Sherifi, do tė lirohen me kusht apo jo.
Avokatėt e tė akuzuarve kanė kėrkuar mė shumė kohė nė mėnyrė qė tė pėrgatiten mė mirė. Nė seancėn dėgjimore pritet qė prokurorėt federalė tė paraqesin fakte, duke ftuar edhe agjentė tė FBI-sė tė dėshmojnė pėr akuzat ndaj grupit.

Nė mėnyrė qė tė mbahen nė burg pėrderisa e presin gjykimin, prokuroria duhet t’i dėshmojė gjykatės se personat e arrestuar janė tė rrezikshėm, ka thėnė gjykatėsja e Karolinės Veriore, Kieran Shanahan.

Kohavision ka raportuar tė mėrkurėn nga Gjilani, se Hysen Sherifi qė vinte shpesh nė Kosovė, nė xhaminė nė qendėr tė qytetit fliste shpesh pėr xhihadin, dėshirėn pėr t’u sakrifikuar pėr Islamin dhe pėr tė luftuar kundėr amerikanėve nė Irak dhe nė Afganistan

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi