Kombet e Bashkuara verifikojnė vijėn kufitare Kosovė-Maqedoni

Shko poshtė

Super Kombet e Bashkuara verifikojnė vijėn kufitare Kosovė-Maqedoni

Mesazh nga Edita prej Tue Aug 04, 2009 6:57 pm

Kombet e Bashkuara verifikojnė vijėn kufitare Kosovė-Maqedoni


Ministria
e Jashtme e Maqedonisė bėri tė ditur pėr RTK-nė se, Kombet e Bashkuara
kanė verifikuar vijėn kufitare ndėrmjet Maqedonisė dhe Kosovės.
“Demarkacioni i kufirit ka pėrfunduar me sukses dhe ėshtė verifikuar
edhe nga Kombet e Bashkuara” njoftoi zėdhėnėsi i Ministrisė sė Jashtme
maqedonase, Petar Ēulev.
Ai theksoi se, tashmė shtyllat
kufitare janė nėnshkruar nga komisioni maqedonaso-kosovar pėr
demarkacionin e kufirit, kurse i gjithė procesi ėshtė realizuar nė bazė
tė Planit tė Martti Ahtisaarit .

“Mėnyra se si ėshtė shėnuar vija kufitare ndėrmjet Maqedonisė dhe
Kosovės, mund tė shėrbej si njė shembull i mirė pėr zgjidhjen e
ēėshtjeve tė kėtilla edhe nė vende tė tjera” nėnvizoi Ēulev, duke
pėrgėnjeshtruar pohimet e disa mediumeve, tė cilat kanė thėnė se
Maqedonia do tė kėrkoj ndihmėn e Gjykatės ndėrkombėtare, pėr tė
zgjidhur ēėshtjen e kufirit me Kosovėn
avatar
Edita
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8066
Mosha : 30
Viti: : 03/04/1988
Vendbanimi: : PC
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 09/11/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi