Stavridis falėnderon pėr mikpritjen

Shko poshtė

Super Stavridis falėnderon pėr mikpritjen

Mesazh nga Lordi prej Thu Aug 06, 2009 9:12 am


Komandanti Suprem i Aleancės Veri-Atlantike pėr Evropė, James Stavridis, ka falėnderuar kosovarėt pėr mikpritjen e ngrohtė qė i ėshtė bėrė gjatė vizitės nė Kosovė, javėn e kaluar, mė 29 korrik.
Nė letrėn tė cilėn pėr media e ka shpėrndarė Ambasada Amerikane nė Prishtinė, Stavridis ka shprehur kėnaqėsinė qė gjatė vizitės sė tij tė parė “nė tokėn tuaj”, si Komandant Suprem i Aleancės pėr Evropė, ka parė pėrparimin e madh qė ėshtė bėrė nė Kosovė gjatė dhjetėvjetėshit tė kaluar.

“Pėr mua ėshtė jashtėzakonisht e qartė qė njerėzit e Kosovės mburren me tė kaluarėn e tyre energjike dhe kontributin e rėndėsishėm qė i dhanė historisė sė pasur tė Ballkanit. Mė la pėrshtypje tė thellė entuziazmi, pėrzemėrsia dhe sinqeriteti i ēdonjėrit qė takova”.

Admirali i Forcave Detare tė Shteteve tė Bashkuara pres qė Kosova tė ketė njė tė ardhme tė stabilitetit tė vazhdueshėm dhe tė bazuar nė mirėkuptim dhe pranim - njė e ardhme e lirisė, paqes dhe prosperitetit. /Express/

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi