Rohan: Shkėmbimi i territoreve, ide e gabuar

Shko poshtė

Super Rohan: Shkėmbimi i territoreve, ide e gabuar

Mesazh nga GentleMan prej Fri Aug 07, 2009 10:31 am


Ambasadori Albert Rohan ėshtė plotėsisht kundėr idesė pėr shkėmbim territoresh mes Kosovės dhe Serbisė, e pėrkrahur para disa ditėsh edhe nga kongresisti amerikan Dana Rohrabacher.
“Pėrgjigja ime ėshtė shumė e prerė - jo. Jam kundėr kėsaj ideje. Nuk mendoj se shkėmbimi i territoreve ėshtė zgjidhje. Jam fuqishėm kundėr kėsaj”, ka thėnė Rohan, nė njė bisedė pėr tė pėrditshmen Express.

Diplomati austriak Rohan dhe shefi i tij i dikurshėm Martti Ahtisaari kanė ndėrmjetėsuar bisedimet pėr statusin e Kosovės dhe kanė hartuar planin gjithėpėrfshirės nėn mbikėqyrjen e gjashtė shteteve tė fuqishme, anėtare tė Grupit tė Kontaktit.

Ai nuk ka asnjė informatė nėse ndonjė nga qeveritė e kėtij grupi mund tė jetė prapa kėtij opsioni tė promovuar nga kongresisti Rohrabacher. “Nuk jam nė dijeni pėr ndokėnd, i pėrfshirė nė vendimmarrje, qė pėrkrah kėtė ide. Mendoj se kjo ka qenė deklaratė e kongresistit i cili mund tė jetė i interesuar pėr Kosovėn, por nuk ėshtė njė nga faktorėt vendimmarrės”, ka thėnė ambasadori Rohan

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi