Masakėr nė Durrės, Dritan Dajti vret 4 policė

Shko poshtė

Super Masakėr nė Durrės, Dritan Dajti vret 4 policė

Mesazh nga GentleMan prej Fri Aug 07, 2009 6:30 pm


(UPDATE) Njė tragjedi e vėrtetė ka ndodhur tė premten nė qytetin e Durrėsit rreth orės 14:20, ku janė vrarė katėr policė dhe njė person tjetėr gjatė njė aksioni pėr arrestimin e njeriut mė tė kėrkuar nė Shqipėri, Dritan Dajtit.
Dritan Dajti strehohej nė afėrsi tė kėtij plazhi sė bashku me dy miq tė tij tė ngushtė. Mbi Dritan Dajtin rėndojnė njė mori akuzash, si vrasje dhe rrėmbime.

Ai ishte arratisur disa vjet mė parė nga gjykata e Tiranės. Burime tė pakonfirmuara nga polica thanė se gjatė thirrjes pėr t'u dorėzuar, Dajti ka qėlluar me armė skuadrėn e policisė duke shkaktuar vdekjen e katėr policėve dhe tė njė personi tjetėr.

Gjatė shkėmbimit tė zjarrit mbeti i plagosur rėndė edhe vetė autori i tragjedisė, Dritan Dajti. Autori ndodhet nė spitalin e qytetit ku po i nėnshtrohet njė operacioni. Ndėrkohė, nė vendngjarje janė plagosur edhe dy persona tė tjerė, tė cilėt nga tė dhėnat e fundit janė jashtė rrezikut pėr jetėn.

Zbardhen emrat e katėr policėve tė vrarė nė Durrės

Janė zbardhur emrat e katėr policėve tė vrarė nga Dritan Dajti nė plazhin “Iliria”, nė Durrės. Emrat e punonjėsve tė rendit janė: Fatos Xhani, 48 vjeē; Altin Dizdari, 33 vjeē; Saimir Duēkollari, 32 vjeē dhe Kastriot Fesko, 40 vjeē.

Nuk ėshtė konfirmuar ende nėse viktima tjetėr, 23 vjeēari nga Lushnja, Ledion Mara, ishte kunati i Dajtit apo jo. Ndėrkohė, mėsohet se ėshtė arrestuar drejtuesi i makinės me tė cilėn udhėtonte Dritan Dajti, i cili strehohej nė njė banesė pranė pistės iliria nė Durrės

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi