Kosova-Arabia Saudite me marrėdhėnie diplomatike

Shko poshtė

Super Kosova-Arabia Saudite me marrėdhėnie diplomatike

Mesazh nga GentleMan prej Sat Aug 08, 2009 11:02 am


Republika e Kosovės dhe Mbretėria e Arabisė Saudite kanė vendosur tė premten marrėdhėniet diplomatike mes dy vendeve.
Dokumentin e Protokollit mbi vendosjen e marrėdhėnieve diplomatike nė mes tė Republikės sė Kosovės dhe Mbretėrisė sė Arabisė Saudite e nėnshkruan, nė emėr tė Republikės sė Kosovės i ngarkuari me punė Avni Spahiu, i autorizuar nga ministri i Punėve tė Jashtme dhe nė emėr tė Qeverisė sė Arabisė Saudite, Khalid A. Al-Nafisee, ambasador i jashtėzakonshėm dhe fuqiplotė i Misionit tė Pėrhershėm tė Arabisė Saudite nė Kombet e Bashkuara.

Me kėtė rast, siē theksohet nė njė komunikatė tė MPJ-sė, ambasadori Al-Nafisee theksoi qė ėshtė optimist qė pas njohjes nga Arabia Saudite do tė pasojnė edhe njė numėr i konsiderueshėm i njohjeve nga rajoni, dhe pėr kėtė Arabia Saudite ėshtė njė aleat.

Nga e tij Spahiu e falėnderoi nė emėr tė Qeverisė sė Kosovės ambasadorin Al-Nafisee dhe Qeverinė e Arabisė Saudite dhe e theksoi rėndėsinė e vendosjes sė marrėdhėnieve diplomatike nė mes tė dy vendeve qė do tė hap rrugėn e bashkėpunimit mė tė madh nė mes tė dy vendeve, si dhe Kosova do tė jetė prezent nė kėtė regjion.

Pėrveē dokumentit tė Protokollit me kėtė rast gjithashtu u nėnshkrua edhe njė komunikatė e pėrbashkėt

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi