Tragjedi nė Suhodoll – 3 fėmijė tė vdekur

Shko poshtė

Super Tragjedi nė Suhodoll – 3 fėmijė tė vdekur

Mesazh nga GentleMan prej Sat Aug 08, 2009 8:01 pm


Tre fėmijė - nga mosha 7 deri 14 vjeē - kanė vdekur, ndėrsa shtatė persona tė tjerė janė lėnduar. Kjo ka ndodhur kur njė kamion ka humbur kontrollin dhe ka goditur shtėpinė e familjes Ahmeti, nė Suhodoll tė Mitrovicė, tė shtunėn.
Njė tragjedi ka marrė jetėn e tre fėmijėve nė lagjen Suhodoll tė Mitrovicės. Njė shofer kamioni i kompanisė qė ishte duke punuar nė ndėrtimin e shtėpive nė lagjen Kroi i Vitakut, pėr shkak tė njė defekti ka humbur kontrollin dhe ka goditur njė shtėpi banimi. Me kėtė rast kanė gjetur vdekjen e menjėhershme tre fėmijė, kurse janė lėnduar gjashtė persona tjerė si dhe shoferi i kamionit.

Nė atė moment, nė shtėpinė tė familjes Ahmeti kanė qenė rreth tetė persona. Nga goditja e fuqishme e kamionit pothuajse tė gjithė anėtarėt e kėsaj familje kanė pėsuar lėndime tė rėnda, derisa pėr Blerim Ahmeti, Faton dhe Rifat Aliu, prej moshės 7 deri 14 vjeē ajo ishte fatale.

Bajram Rexhepi, Kryetar i komunės sė Mitrovicės, i pikėlluar nga kjo ngjarje tragjike ka shprehur ngushėllime familjarėve qė kanė humbur fėmijėt. Me kėtė rast, Rexhepi thotė se tė hėnėn do tė shpallet ditė zie nė Mitrovicė.

Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, pėr rajonin Mitrovicės, Besim Hoti tha pėr Express se kjo tragjedi ėshtė shkaktuar si pasojė e defekteve teknike nė kamion, qė ka pamundėsuar ngasėsin tė frenojė para njė kthese tė ashpėr, ndėrsa ėshtė futur nė shtėpinė nė tė cilėn gjendeshin sė paku tetė anėtar tė familjes. /Gazeta Express

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi