Mustafa premton vėnien e rregullit pėr auto-taksitė

Shko poshtė

Super Mustafa premton vėnien e rregullit pėr auto-taksitė

Mesazh nga GentleMan prej Wed Aug 12, 2009 3:03 pm


Kryetari i Prishtinės, Isa Mustafa ka pritur nė takim pėrfaqėsuesit e autotaksive tė kryeqytetit, me tė cilėt ka arritur pajtueshmėri qė nė mėnyre tė pėrbashkėt t’i zgjedhin tė gjitha ēėshtjet qė i shqetėsojnė palėt.
Mustafa u tha pėrfaqėsuesve tė autotaksive tė qytetit se nevojitet njė koordinim mė i mirė nė mes tė institucioneve, qė rregullorja e Komunės sė Prishtinės pėr kėtė ēėshtje tė respektohet nė pėrpikėri. Ai tha se ėshtė i vendosur qė kjo rregullore tė respektohet deri nė fund.

“Jam shumė i vendosur nė vėnien e rregullit nė kėtė sektorė. Ne kemi diskutuar edhe mė Policinė e Kosovės dhe ata na kanė premtuar se do tė bėjnė njė riorganizim tė sektorit tė policisė sė trafikut, me ēka do tė rregullohej edhe shumė ēėshtje tė tjera”, ka thėnė Mustafa, njofton Zyra pėr Informim e Komunės sė Prishtinės.

Mustafa tha se sa i pėrket vendosjes sė rendin nė parkimin e autotaksive nė rrugėt e qytetit do tė merret masat e nevojshme dhe kjo ēėshtje do tė rregullohet shpejt.

Nga ana e tyre pėrfaqėsuesit e autotaksive theksuan se pėr zgjidhjen e kontesteve qė ata kanė mė kompanitė private tė autotakisve do tė bashkėpunojnė me komunėn.

Pėrfaqėsuesi i autotaksive tė qytetit, Jusuf Azemi theksoi se problem mjaft i madh pėr autotaksit e qytetit ėshtė parkimi i veturave tė kompanive private tė taksive nė vendet e pėrcaktuar pėr autotaksit e qytetit. Ai falėnderoi kryetarin Mustafa pėr pritjen dhe theksoi se protesta e paralajmėruar nuk do tė mbahet

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi