Inspektohen Pishina e Gėrmisė dhe lokalet hoteliere

Shko poshtė

Super Inspektohen Pishina e Gėrmisė dhe lokalet hoteliere

Mesazh nga GentleMan prej Wed Aug 12, 2009 3:05 pm


Inspektorati Sanitar i Kosovės gjatė korrikut dhe qė nga fillimi i kėtij muaji ėshtė fokusuar nė inspektimet e pishinave rekreative nė vendin tonė, nė tė cilat ka kėrkuar respektimin e Rregullores Higjieniko Sanitare tė Pishinave.
Me theks tė posaēėm – siē thuhet nė njė komunikatė tė Ministrisė sė Shėndetėsisė - ISK ka inspektuar Pishinėn e Gėrmisė edhe me datė 11 gusht ka konstatuar njė kontroll tė lartė tė cilėsisė dhe sigurisė nė aspektin vizual dhe atė laboratorik tė higjienės, duke u bazuar nė rezultatet e analizave laboratorike nga IKSHP-ja dhe vetė kontrolli shumė i kompanisė publike “Sport Marketing-Prishtinė”.

ISK, ka organizuar po ashtu edhe aksionin pėr inspektimin e nivelit tė higjienės edhe nė aspektin laboratorik tė higjienės, ku janė marrė strisho nga sipėrfaqet punuese dhe duart e personelit nė disa subjekte afariste hoteliere pėr manifestime tė ndryshme familjare, dhe subjektet tė cilėt kanė frekuencė tė madhe tė ushqyeseve.

ISK – siē theksohet nė komunikatė – ėshtė nė proces e sipėr tė riinspektimit tė kėtyre subjekteve pėr tė parė se sa janė duke u marr masat adekuate ligjore pėr sanimin dhe evitimin e tė metave tė evidentuara nga ISK dhe rezultatet e analizave laboratorike.

ISK ka urdhėruar inspektorėt lokalė dhe drejtorin qė tė marrin masa pėr largimin e shitėseve ambulatorė tė ushqimit pėr ēka niveli lokal ka tė organizuar ekipin e inspektorėve sanitarė, tė Tregut Komunal sė bashku me Policinė pėr largimin e shitėseve tė tillė.

ISK, siē theksohet mė tej, ėshtė duke zbatuar nė pėrpikėri urdhrin e ministrit tė Shėndetėsisė qė nė pikėn kufitare tė Aeroportit Ndėrkombėtar tė Prishtinės tė bėhet monitorimi i situatės rreth gripit tė derrave, gjatė 24 orėve

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi