Haradinaj: Prishtina t kujdeset pr shqiptart n Maqedoni

Shko posht

Super Haradinaj: Prishtina t kujdeset pr shqiptart n Maqedoni

Mesazh nga GentleMan prej Wed Aug 12, 2009 3:06 pm


Prishtina zyrtare duhet t ket kujdes n vendosjen e marrdhnieve diplomatike me Shkupin dhe duhet t angazhohet n problemet e shqiptarve t Maqedonis, ka thn lideri i AAK-s, Ramush Haradinaj. Kt deklarat kreu i AAK-s e bri t mrkurn pas nj takimi me kreun e Partis Demokratike Shqiptare t Maqedonis, Menduh Thai.
Do t ishte mir q Prishtina zyrtare t ket m shum kujdes pr ti dhn prparsi ktij procesi. Edhe ne shprehim interesim pr temat q i ngrejn shqiptart n Maqedoni, t cilat n disa rrethana jan aq specifike sa q meritojn nj trajtim me kujdes, tha Haradinaj. Ai shtoi se thellimi i marrdhnieve me Maqedonin si shtet, duhet t bhet n baza reciprociteti.

Kreu i PDSH-s, Thaci e cilsoi si delikate situatn aktuale n Maqedoni. T drejtat e shqiptarve prfundimisht duhet t zgjidhen q shqiptart nesr t jen qytetar luajal t atij shteti, tha Thai.

PDSH ka paralajmruar braktisjen e parlamentit q nga java e ardhshme pr shkak t paknaqsive lidhur me zbatimin e Marrveshjes s Ohrit. /REL/

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi