Ekstradohet Arben Pira nga Zvicra nė Kosovė

Shko poshtė

Super Ekstradohet Arben Pira nga Zvicra nė Kosovė

Mesazh nga GentleMan prej Fri Aug 14, 2009 9:52 am


Tė mėrkurėn ėshtė realizuar me sukses ekstradimi i shtetasit kosovar Arben Pira, nga Zvicra nė Kosovė.
Arben Pira nga Pozhorani i Komunės sė Vitisė, kėrkohej nga Gjykata Komunale nė Viti pėr ekzekutimin e dėnimit tė shqiptuar ndaj tij, nga Gjykata e Qarkut nė Prishtinė, nė kohėzgjatje prej 2 vjet e 6 muaj burgim, pėr veprėn penale “marrėdhėnie seksuale me dhunė”.

Autoritetet Zvicerane janė pėrgjigjur pozitivisht ndaj kėrkesės sė Ministrisė sė Drejtėsisė sė Republikės sė Kosovės, pėr ekstradimin e Piraj nga Zvicra nė Kosovė, me qėllim tė sjelljes sė tij para organeve tė drejtėsisė nė Kosovė, pėr tė vuajtur dėnimin e shqiptuar nga Gjykata e Qarkut nė Prishtinė, mė 4 dhjetor 2003.

Ekstradimi i Arben Piras ėshtė realizuar nė bashkėpunim tė ngushtė nė mes tė Divizionit pėr Bashkėpunim Juridik Ndėrkombėtar tė Departamentit pėr Ēėshtje Ligjore tė Ministrisė sė Drejtėsisė, komponentės pėr Drejtėsi tė EULEX-it, si dhe autoriteteve zvicerane

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi