Kurti: Pasiviteti i Kosovės inkurajim pėr Serbinė

Shko poshtė

Super Kurti: Pasiviteti i Kosovės inkurajim pėr Serbinė

Mesazh nga GentleMan prej Sun Aug 16, 2009 3:43 pm


Lėvizja "Vetėvendosje" ka reaguar me rastin e mbajtjes sė zgjedhjeve serbe nė Graēanicė dhe Gorazhdec. Lideri i kėsaj lėvizja, Albin Kurti, ka thėnė se mosveprimi i Qeverisė sė Kosovės ėshtė hapėsirė pėr veprimin e Serbisė nė Kosovė.
Sipas tij, heshtja dhe pasiviteti i shtetit tė Kosovės ėshtė inkurajim dhe leje pėr zgjedhjet e Serbisė qė po mbahen sot nė Kosovė.

“Qeveria e Kosovės po heq dorė nga territori i enklavave serbe. Ata nuk reagojnė atėherė kur cenohet Kosova, por reagojnė atėherė kur cenohen bizneset e tyre dhe iu rrezikohet vota. Strukturat paralele serbe po sforcohen, po zgjerohen dhe Serbia nė kėtė mėnyrė po shkon drejt kontrollimit tė Graēanicės, Anamoravės dhe Gorazhdecit”, ka thėnė ndėr tė tjera Kurti.

Aktivistėt e kėsaj lėvizjeje kanė shpėrndarė nėpėr qytet pankarta, nė tė cilat shihet kryeministri Thaēi, njė kuti votimi me shkronja cirilike dhe nė fund mbishkrimi “ Bėhu pjesė e sė ardhmes

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi