EULEX-i i referohet letrės dėrguar Solanės

Shko poshtė

Super EULEX-i i referohet letrės dėrguar Solanės

Mesazh nga GentleMan prej Wed Aug 19, 2009 8:51 am


Misioni i Bashkimit Evropian nė Kosovė, EULEX, ka konfirmuar se do tė nėnshkruajė protokollin e bashkėpunimit me policinė e Serbisė, pavarėsisht kundėrshtimeve tė palės shqiptare.
Nėpėrmjet njė komunikate shtypi, ky mision ka njoftuar se kjo ėshtė njė marrėveshje qė do tė nėnshkruhet edhe me vende tė tjera dhe ka si qėllim tė shkėmbehen informacione nė nivelin e policisė, pjesė e tė cilave do tė jetė edhe Policia e Kosovės.

EULEX-i u rikujton palėve se mban disa kompetenca, tė cilat janė nė pajtueshmėri me fillimin e misionit, sipas njė letre qė i ėshtė dėrguar Javier Solanės nga presidenti i Kosovės, nė shkurt tė vitit 2008.

Por, nė presidencė e thonė tė kundėrtėn. Zėdhėnėsi Xhavit Beqiri ka thėnė se sa i pėrket marrėveshjeve dhe ēėshtjeve, tė cilat prekin interesat kruciale tė Kosovės, kompetente janė vetėm institucionet e Kosovės.

“Letra qė presidenti Sejdiu i ka dėrguar BE-sė pėr vendosjen e njė misioni tė saj nė Kosovė ka qenė pėr mbėshtetjen qė kanė nevojė institucionet nga Bashkim Evropian, nė rend tė parė pėr sundimin e ligjit”, ka thėnė Beqiri

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi