SHBA kėrkon nga Bangladeshi ta njohė Kosovėn

Shko poshtė

Super SHBA kėrkon nga Bangladeshi ta njohė Kosovėn

Mesazh nga GentleMan prej Fri Aug 21, 2009 2:47 am


Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kėrkuan sėrish qė Bangladeshi ta njohė pavarėsinė e Kosovės, sa mė shpejt qė tė jetė e mundur. Kjo kėrkesė ėshtė bėrė nga ambasadori amerikan nė Daka, James F. Moriarty, pas njė takimi njė orėsh me ministrin e Jashtėm tė Bangladeshit, Dipu Moni, nė Daka.
"Unė e ngre edhe njė herė ēėshtjen e njohjes sė Kosovės nga Bangladeshi dhe i kėrkoj qeverisė sė Bangladeshit qė ta njohė Kosovėn, sa mė shpejt qė tė jetė e mundur", ka thėnė ambasadorti amerikan.

Ai ka thėnė se shtetin e Kosovės e kanė njohur tashma 62 vende tė botės dhe se Kosova tani ėshtė anėtare e Bankės Botėrore dhe e Fondit Monetar Ndėrkombėtar. "Kam pėrshtypjen se ajo (qeveria e Bangladeshit) do ta marrė nė konsideratė kėtė ēėshtje, edhe njė herė", ka thėnė Moriarty, duke iu pėrgjigjur pyetjes sė cila ka qenė pėrgjigja e ministrit Moni lidhur me kėrkesėn pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi