Njohja nga Serbia, kusht pėr nėnshkrimin e protokollit

Shko poshtė

Super Njohja nga Serbia, kusht pėr nėnshkrimin e protokollit

Mesazh nga GentleMan prej Sun Aug 23, 2009 11:58 am


Institucionet e Kosovės nuk do tė pajtohen me nėnshkrimin e marrėveshjes mbi protokollin policor me Serbinė, pėr aq kohė sa Kosova nuk do tė jetė palė nėnshkruese e tij, me subjektivitet tė qartė shtetėror, ka thėnė zv/kryeministri i Kosovės, Hajredin Kuēi.
Kuēi, nė njė bisedė pėr tė pėrditshmen “Koha Ditore”, po ashtu ka pėrjashtuar mundėsinė qė Prishtina zyrtare tė jetė duke e pėrgatitur ndonjė version tė vetin, tė cilin do t’ia ofronte EULEX-it si opsion tė pranueshėm pėr nėnshkrim.

“Pėr ne nuk ėshtė e rėndėsishme pėrmbajtja e marrėveshjes sa ėshtė i rėndėsishėm aspekti juridik i saj”, ka shpjeguar Kuēi, duke rikujtuar se drejtuesit e shtetit gjatė takimit me shefin e EULEX-it, Yves de Kermabon, e kanė refuzuar marrėveshjen nė tėrėsi dhe nuk kanė premtuar se do ta shqyrtojnė pėrmbajtjen e saj.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi