Arrestohen katėr tė dyshuar pėr grabitje tė armatosur

Shko poshtė

Super Arrestohen katėr tė dyshuar pėr grabitje tė armatosur

Mesazh nga GentleMan prej Sun Aug 23, 2009 7:58 pm


Policia e Kosovės ka prangosur katėr persona nėn dyshimin se kanė grabitur 33 mijė euro nė Prizren, me ē’rast ėshtė plagosur njė punėtor i KEK-ut dhe ėshtė lėnduar njė punėtor tjetėr i njė kompanie private tė sigurimeve.
Sipas njė komunikate, policia njofton se arrestimi i tė dyshuarve u bė dy ditė mė parė, gjatė njė bastisjeje tė njė vile nė Reēan tė Prizrenit, vetėm pak orė pasi kishin marrė informatat pėr rastin.

Me kėtė rast janė kapur Ardian Sh. (1984), Betim K. (1982), tė nacionalitetit shqiptar dhe Fikret T. (1966), Erdan U. (1977) tė nacionalitetit turk. Tė katėr tė arrestuarit janė nga Prizreni.

Policia me kėtė rast ka gjetur dhe konfiskuar katėr armė tė zjarrit, revole, kartela tė telefonit, 16 telefona celular, fletėpagesa tė ndryshme, armė tė ftohta, kompjuter, uniformė ushtarake pa kurrfarė embleme, qė dyshohet tė jetė pėrdorur nė grabitje.

Operacioni ka vazhduar edhe gjatė orėve tė natės me bastisjen e shtėpisė sė pronarit tė vilės dhe procesit tė kėrkimit tė gjurmėve dhe dėshmive tė tjera.

Rreth orės 07:00 tė mėngjesit nė vendin e quajtur te Kalaja nė Prizren hetuesit kanė gjetur njė motoēikletė tėrėsisht tė djegur e qė dyshohet tė jetė e pėrdorur nė rastin e grabitjes sė armatosur.

Personave tė dyshuar iu ėshtė caktuar masa e ndalimit policor pėr 48 orė dhe pas kėtij afati ligjor tė njėjtit do tė dėrgohen para organeve tė drejtėsisė. /PK/rtv21

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi