Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers

Shko poshtė

Super Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers

Mesazh nga GentleMan prej Mon Aug 24, 2009 11:32 amBukuroshja nga Kosova, Marigona Dragusha, ka pėrfaqėsuar denjėsisht vendin tonė nė garėn e bukurisė Miss Univers, tė zhvilluar nė Bahame, duke qenė konkurrentja e dytė mė e fortė pėr fituesen, Miss Venezuelėn, nė garėn pėr mė tė bukurėn e universit.

Miss Venezuela, Stefania Fernandez, ka dalė fituese pėr titullin e mė tė bukurės nė edicion tė 58-tė tė Miss Univers, qė u mbajt tė dielėn mbrėma nė Atlantis, Paradise Island nė Bahame.

Gona Dragusha (djathtas), gjatė prezantimit me bikini (Foto: AP)
Vitin e kaluar fituese ishte bukuroshja tjetėr nga Venezuela, Dayana Mendoza dhe kjo ėshtė hera e parė nė historinė qė njė vend fiton dy herė radhazi kėtė garė. Numri i bukurosheve nga ky vend qė kanė fituar kėtė garė, tash arrin numrin gjashtė.Fernandez ėshtė zgjedhur nė mesin e 83 garueseve, ndėrsa pėrcjellėsja e parė e saj ka dalė Miss Republika Dominikane, Ada Aimee de la Cruz, dhe e dyta, bukuroshja nga Kosova, Marigona Dragusha. Nė mesin e pesė mė tė mirave kanė qenė edhe Miss Australia dhe Miss Puerto Rico.

Nė skenėn e kėsaj ngjarje, qė organizohet nga miliarderi amerikan Donald Trump, performuan edhe yje si Flo Rida, Heidi Montag, David Guetta dhe Kelly Rowland

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers

Mesazh nga Gonna prej Sun Feb 14, 2010 4:36 pm

po krejt Gonat jon t mira hehehe

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers

Mesazh nga **GrAnD** prej Sun Feb 14, 2010 5:47 pm

kjo ngjare u kon motiii :P
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 28
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Gona Dragusha pėrcjellėsja e dytė e Miss Univers

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi